Сірий інтерєр вітальні з яскравими акцентами: 200 фото ідей та варіантів гарного дизайну

Сірий інтер’єр вітальні: інструкція щодо підбору правильних відтінків. 200 фото прикладів дизайну зали у сірих тонах

Ломаючи усталені стереотипи, дизайнери сучасності з успіхом працюють з усіма відтінками та поєднаннями такої палітри, знову і знову доводячи його універсальність.

Стильно та модно виглядає вітальня, в якій завжди приємно відпочити та прийняти гостей, якщо відтінки правильно підібрані до конкретного приміщення. Відтінок має рідкісну особливість поєднувати в одне рішення різні інтер’єрні елементи.

Крім того він має такі переваги:

 • Дозволяє оформити кімнату в будь-якій стилістиці;
 • Як фоновим і основним, робить простий процедуру заміни елементів. Це стосується кольорів текстилю;
 • Безперечна практичність, завдяки якій не видно як він вигоряє або забруднюється з часом;


Переважання сірих відтінків забезпечує мешканцям та відвідувачам глибоку релаксацію.

Правила поєднання сірих відтінків у вітальні

Максимальний прояв власного кольору гарантує, якщо його застосовувати відповідно до встановлених правил:

 • У невеликому приміщенні йому має бути відведена головна роль, але виключно у світлих тонах;
 • Однотонність подібного інтер’єру повинна бути обов’язково розведена присутністю пастельною гамою у вигляді «біж», «персик», кремовий колорит;
 • Вітальня з невеликими габаритами повинна мати дуже світлу стелю. Стіни, які помітно виступають, при цьому слід обробляти в темному тоні, так само як і ніші. Візуально це сприятиме збільшенню простору;
 • Приміщення, де обсяги значні, варто використовувати варіант монохроматичного виконання. Так народжуються дивовижні за красою спілки з перлинною та графітовою палітрою, антрацитом;
 • Витягнута кімната трохи завужена, вимагатиме присутності тонів теплих відтінків. Це може бути палітра сіро-зелена, або з натуральним чорним деревом. Холодні тони льоду, сріблястого та сталевого, визнані ідеальними для відчутного простору вітальні;
 • Меблі, що купуються, на відміну від оформлення стін повинні бути іншого тону, щоб не загубитися в приміщенні. Вибираючи світліший тон для дивана і шафи, крісел і полиць, ви не помилитеся. Вони будуть помітні і чудово впишуться у дизайн оформлення обстановки. Виняток становлять приміщення мініатюрні. Саме їм потрібен подібний відтінок предметів меблевого гарнітура.В цьому випадку не так буде видно громіздкість кожного виробу;
 • Переважно використовувати яскраві деталі для декорування, такі як оригінальні статуетки, оригінальні рами для картин, кімнатна рослинність поряд із постерами, зображення пейзажів на фотографіях, а для стилю лофт – плакати.
Присутність елементів яскравого декору

Кімната, призначена в основному для прийому гостей, повинна мати привабливу обстановку та максимально подобається присутнім. У цьому головними помічниками завжди були і залишаються яскраві відтінки.

Вони чудово пожвавлюють універсальний фон сірої вітальні, стаючи акцентними елементами інтер’єру. Такими можуть стати предмети меблів або аксесуари, які мають привабливу коричневу або жовту палітру. Сміливо можна використовувати червоний чи зелений насичений тон.

 • Для створення строгої композиції в холодному виконанні рекомендується синя гама.
 • Така атмосфера є найбільш звичною, діловим людям, які звикли до обстановки громадських місць призначення, таких як ресторани та клуби.
 • Тут вони будуть почуватися комфортніше, що допоможе у створенні розслаблюючої атмосфери для спілкування та відпочинку.
 • Оживлює обстановку подушки на диванах, оригінальні вази нарівні зі світильниками, а також килимки.


Можна доповнити інтер’єр шпалерами у вигляді яскравих вставок. Тільки не варто створювати зайву строкатість.

Оформлення стін у сірих тонах

Добре знаючи ступінь освітленості конкретної вітальні, можна сміливо зайнятися підбором потрібного відтінку. Багато світла – присутність темних тонів, мало світлих.

Вибираючи обробку для поверхонь стелі та підлоги, не забувайте про певні правила:

 • Покриття для підлоги має бути темнішим, ніж стіни;
 • Світліше ніж шпалери, обробляється стеля;
 • Підлогове покриття вибирається дещо темніше, ніж присутні меблі.

Освітлення стель вітальні, робить її більш просторою та об’ємною. Те саме можна і віднести до стін.Надмірно витягнута форма залу говорить про те, що стіни з торцевих сторін необхідно зробити темнішими. Такий прийом допоможе дещо вкоротити та розширити приміщення.

Забудьте про світло підлогове покриття. Виникне не зовсім приємне відчуття, як і у випадку, коли опора практично не відчувається. Темна поверхня стелі стискує присутніх, наближаючи стіни.

Сірий колір матеріалу найкращий для:

 • Стилістики Хай-тека;
 • Дотримання принципів мінімалізму;
 • Модерністського напряму;
 • Абстракціонізм.

Зазвичай перевагу віддають шпалерам як найбільш відповідний елемент для обробки в такій палітрі кольорів.

Розмаїття пропонованої текстури та відтінків достатньо для вибору найбільш відповідного матеріалу.

Ідеальні гами кольорів

В основному практика виявила кілька найбільш вдалих комбінацій:

 • З білим, яке за своєю монохромністю ідеально підходить для сірого.У модерні, арті, і трохи рідше класичному виконанні, йде найцікавіша дизайнерська концепція. Його цілком можна замінити на відтінки темно-молочного або вершкового. При цьому краще вибирати різну текстуру оздоблювальних матеріалів. Інтер’єр стає не просто затишним, а й максимально комфортним;
 • З коричневим, що асоціюється з особливостями сільської стилістики країн Великобританії. Він завжди несе атмосферу, в якій людина заспокоюється та відпочиває. Елегантність та м’якість завжди присутні при такому виконанні. Крім того, не виникає жодної абстрактності від елементів декорування. Вони сприймаються в їхньому справжньому призначенні;
 • З палітрою рожевого приходить ніжність та свіжість. Не викликає абсолютно емоцій роздратування, зате чудово допомагає розслабитись. Ось чому вітальня у разі стає улюбленим місцем для збору всіх членів сім’ї. Оригінальність додає яскравість рожевого в стилістиці хай-тека або лофта.


Фото сірого інтер’єру у вітальні