Робочий тиск у системі опалення у приватному будинку: для чого потрібно, як регулювати своїми руками, скільки атмосфер має бути

Робочий тиск у системі опалення у приватному будинку: який має бути, як створити, знизити, розрахувати та що робити при перепадах?

Основними параметрами, що характеризують ефективність мереж теплопостачання, є температура, витрата енергоносія та тиск у системі.

Які значення можуть забезпечити оптимальне функціонування опалювального обладнання на всіх ділянках, із встановленими радіаторами, обігрівом підлог? Власник приватного будинку має регулярно відстежувати показники, що свідчать про його нормальну роботу.

Один із найважливіших параметрів, які необхідно контролювати, — внутрішній тиск. Ефективність та тривалість роботи будинкової тепломережі безпосередньо залежить від нього.

Оптимальні значення тиску для приватних будинків

У системі без рідкого теплоносія тиск звичайний для атмосфери – 0,1 МПа або 1 Bar.

Загальний показник формується на підставі таких складових:

  • Гідростатичний напір – створюється теплоносієм і при непрацюючому котлі, формується тиском водяного стовпа. У відкритій системі зверху монтується спеціальний резервуар – бак розширення. За рівнем його заповнення слід проводити вимірювання висоти опалювального контуру.
  • Динамічний тиск — створюється в мережах закритого типу насосом для циркуляції та конвекцією (нагрів та охолодження безпосередньо впливають на об’єм води). Такі показники часто відрізняються у місцях скріплення різних за діаметром труб, розташування запірних клапанів та багатьма іншими моментами.

Загальні значення впливають на швидкість циркуляції енергоносія в трубах, безпосередній теплообмін на різних ділянках опалювального контуру, а також при збільшенні тиску відбувається зростання коефіцієнта корисної дії тепломережі, адже знижується опір у системі.

Стабільний робочий тиск та оптимальні, відповідно до супровідної техдокументації, показники для обладнання дозволяють зменшити втрати тепла та гарантують отримання енергоносія віддаленими ділянками будинку майже з тими самими температурними показниками, що й під час нагрівання у котлі.

Теоретично для нього можливе будь-яке значення, аби витримувало опалювальне обладнання з котлами та радіаторами. Виникає цілком розумний та обґрунтований інтерес до питання про робочий тиск.

Це максимальні показники, які можна переглянути в технічній документації обладнання. Згідно з встановленими нормативами, для приватного будинку оптимальний тиск до 3 Bar, хоча окремі агрегати мають і нижчу межу.