Невибагливі кімнатні рослини: приклади найневибагливіших у догляді квітів та рослин для приватного будинку або квартири + фото, назви

Невибагливі кімнатні рослини: фото, назви та опис всіх популярних домашніх рослин, що не потребують догляду

Кращі кімнатні рослини для новачків витривалі та невибагливі. Вони приживаються в тінистих і сонячних кімнатах, невибагливі до частого поливу та підживлення. Ідеальний варіант для новачка у горщиковому рослинництві.

Користування кімнатних рослин

Окрім чисто естетичної властивості, деякі невибагливі кімнатні рослини мають здатність уловлювати та переробляти шкідливі речовини, які зустрічаються в наших будинках.В основному це речовини, що випаровуються з меблів, засоби для чищення та різні речі навколо людини. Науковці НАСА провели цікаві дослідження.

Крім того, що всі зелені рослини переробляють вуглекислий газ з повітря під час фотосинтезу та перетворюють його на власне тіло, було підтверджено, що вони також видаляють речовини, несприятливі для нашого здоров’я.


Кімнатні рослини не лише естетично доповнюють простір, а й служать невеликими біоочисниками повітря. Так що навіть якщо мало часу або ми не можемо добре дбати про рослини, є безліч невибагливих видів. Навесні давайте їм палички для добрив у квітковому горщику і іноді видаляйте засохле листя.

Орхідея

Фаленопсис – одна з невибагливих орхідей. Є багато різних сортів з різними розмірами та забарвленням квіток. Поливайте орхідею раз на тиждень.

 • Орхідеї цього сорту є однією з епіфітних орхідей.
 • У природі вони ростуть на гілках дерев і поглинають поживні речовини разом із вологою через повітряне коріння.
 • Тож у горщиках вони вирощуються на добре проникному, дуже повітряному субстраті з обмеженою кількістю поживних речовин.
Доступні спеціальні субстрати для орхідей. Якщо на поверхню горщика потрапить повітряне коріння, це не повинно вас турбувати. Вони шукають світло та повітря.

Фіалка (Сенполія)

Рослина була названа на честь барона Вальтера фон Сен-Поль Сент-Клер, виявленого наприкінці 19 століття в горах Усамбара в Капській провінції, Південна Африка.

На ринку є багато популярних варіантів африканської фіалки в багатій колірній гамі кольорів, від фіолетового та темно-білого до червоного, фіолетово-рожевого та ультрафіолетового. Деякі різновиди мають подвійні або повні квіти, а також покриті рваними ребрами.

 • На занадто сонячне підвіконня реагує срібними плямами на листі, тому ставимо подалі від вікна або вибираємо для нього підвіконня, що виходить на північ.
 • Поливати, коли субстрат трохи підсохне, але витримає навіть якщо випадково залити.
 • Іноді зриваємо нижнє листя, що засихає.

Епіпремнум або сциндапсус

Це невибаглива рослина, але при тривалому поливанні кінчики коріння стають коричневими. Він належить до сімейства Арон, яке відрізняється своєю токсичністю, тому краще в будинку з домашніми тваринами їх не розводити.

Доступний із зеленим, жовтим та жовто-зеленим листям. Листя може виростати до 15 см, шкірясті, серцеподібної форми.

 • Сциндапсус – багаторічний кучерявий.
 • На стеблі в пазухах листя утворює повітряне коріння, особливо у вологому середовищі.
 • Він любить обвиватися навколо опори, до якої кріпиться за допомогою цього коріння.
 • Завдяки цьому рослина набуває великої стійкості та поглинає більше поживних речовин.Фігове дерево (фікус)

Багато видів та культурні сорти представлені з роду фігових дерев. Найменш вимогливі, переважно, фікус бенджаміну, фікус еластичний. Максимально люблять сонячне місце, інакше страждають на листопад. Іноді поливають їх теплою водою із обприскуванням листя.

 • Виростає приблизно до 50-75 сантиметрів заввишки невеликим живим деревцем.
 • Фікус віддає перевагу хорошому освітленню, але не прямому сонячному променю.
 • Рослини покращують якість повітря. Не терпить переливів та низьких температур.
 • Поливати рослину слід у той момент, коли висохне верхній грунт.


Важливо, щоб вода не накопичувалася в піддоні занадто сильно.

Хлорофітум

Дуже невибаглива «ретро» рослина в будь-якому інтер’єрі в тінистому місці. Chlorophytum Штернберга утворює скупчення вигнутого вузького листя, зазвичай зеленого з широкою біло-кремовою смугою в центрі.

Іноді розташування кольорових смуг протилежне. Білі та непоказні квітки утворюються на довгих тонких кремових пагонах – на їх місці незабаром розвиваються дрібні рослини.

Якщо з’явилося більше таких пагонів і рослина помістили в підвісну ємність, дуже ефектно виглядає грона молодих рослин.


Рослина не має запаху. Хлорофітум – одне з найпростіших і найвибагливіших до вирощування кімнатних рослин.

 • Він переносить досить широкий діапазон температур вище за нуль.
 • Влітку рослину щодня обприскуємо та захищаємо від прямих сонячних променів.
 • Рослина витривала, але любить свіже повітря.
 • Поливаємо листя трави 2-3 рази на тиждень влітку, рідше взимку.
 • Рослина стійка до посухи і не гине, коли про неї іноді забувають.
 • Для поливу найкраще використовувати воду з низьким вмістом кальцію, підігріту до кімнатної температури.

Доларове дерево або заміокулькас

Не плутати з грошовим деревом, це різні рослини. Він отруйний при ковтанні, тримайте подалі від кішок. Згодом він значно розростеться, тому особливо підходить для великих інтер’єрів.

Витримує півтінь та легке сонячне світло. Він чудово поєднується з великими білими або чорними горщиками, які доповнюють дизайн сучасного інтер’єру.

 • Місце для вирощування заміокулькасу має бути напівтінистим. Допустимо навіть затінене положення у глибині кімнати.
 • Вимоги до низького освітлення — головна перевага цієї рослини, завдяки якій вирощування заміокулькасу можливе у квартирах, де не хочуть рости інші рослини.
 • При занадто сильному дефіциті світла листя замиокулькаса починає витягуватися і стає світло-зеленим.Під дією однобічного освітлення листя заміокулькаса нахиляється назустріч світлу. У такій ситуації регулярно перевертайте горщик із рослиною.

Нефролепис

Рослини цього виду в основному не світлоінтенсивні. Як і більшість папоротей, ця рослина чудово почувається в півтіні і тіні.


Хоча він потребує інтенсивного поливу, перевага більшого горщика в тому, що він може стояти у тарілці, наповненій водою. Просто додайте води знизу до водоприймача.

Фото найвибагливіших кімнатних рослин