Кухня-вітальня (200 фото): найкращі ідеї дизайну та суміщення двох інтерєрів в одному приміщенні

Кухня-вітальня: 200 фото найстильніших планувань у сучасному стилі (фото готових дизайн-проектів для приватного будинку чи квартири)

У квартирі дуже маленька кухня, або незручне планування, що потребує кардинального перебудови? Сучасні дизайнери радять об’єднувати ці приміщення. У будь-якому випадку, суміщення слід проводити з дозволу відповідних інстанцій.

І якщо такі документи отримані, довіряти роботу професіоналам, а дизайн інтер’єру рекомендовано виконувати в єдиному стилі та колірному рішенні.

Нестандартні ідеї для сумісного інтер’єру

Об’єднання цих двох приміщень найчастіше проводять жителі «хрущовок». Але і в більш габаритних квартирах можна поєднувати кухню та зал. Це доцільно, коли обідню зону переносять у вітальню, до того ж виходить дивовижна з оформлення студія. Вона зручна, ергономічна.

До того ж простору можна зонувати за допомогою створення унікальної арки, або позначивши її різними рівнями підлоги чи стелі. Є безліч способів, про них пізніше.

Плюси об’єднання

При такому інтер’єрному рішенні всі необхідні речі будуть під рукою, діти в полі зору, та й спілкування з друзями в моменти приготування їжі може перетворитися на захоплюючу бесіду, що називається, без відволікання від виробництва.Одночасне ведення домашніх справ та спілкування з сім’єю є досить приємним заняттям.

 • Об’єднання дає вдвічі більше денного світла, візуальне розширення простору.
 • Особливо це помітно, якщо оформлення обох приміщень виконано у світлих тонах.
 • Крім того, цей захід несе можливість не розміщувати на кухні додатковий телевізор або точку стаціонарного телефонного зв’язку.

До речі, ці простори поєднують не лише власники «хрущовок», а й власники цілком габаритних квартир. Адже таке рішення – не лише можливість заощадити корисний простір, а й модну тенденцію.

Мінус об’єднання кухні та залу

У тому числі поширення запахів їжі, що готується в простір вітальні. Цю проблему можна вирішити придбанням дуже потужної витяжки. Вона вбиратиме не тільки запахи, а й гар, кіптяву, жир.

Це дуже важливо для дбайливого ставлення та збереження прийнятного вигляду поверхонь не тільки кухні, а й вітальні.

 • Крім того, на кухні підвищений рівень шуму, що також може заважати відпочинку домочадців та навіть повноцінному перегляду передач.
 • І нарешті процес перепланування вимагає отримання дозвільних документів у відповідних структурах.

Новинки дизайну сумісної вітальні

Все має бути оформлене в одному стилі та кольорі. Краще віддати перевагу холодній нейтральній гамі. Обов’язково потрібно правильно висвітлити обидва приміщення. Прилади освітлення мають бути однаковими за дизайном.

Від люстри можна відмовитися, віддавши перевагу стельовим світильникам, невеликим брам у вітальні та основному підсвічуванню також як точкові світильники.


Правила зонування кухні-вітальні

Дизайнери рекомендують створити кілька зон. Кожна з них виконуватиме важливі функції.

У тому числі:

 1. Їдальня.
 2. Територія приготування їжі.
 3. Обідній простір.
У дуже просторих вітальні знаходять місце також для обладнання робочого кабінету або дитячої ігрової зони. Розділяти простори можна за допомогою арки, невеликої гіпсокартонної перегородки.

Між кухнею та вітальнею можна змонтувати розсувні напівпрозорі панелі. Один із типів зонування – громіздкий кутовий диван, який ставиться на межі кухні та зали.

Різнорівнева підлога або стеля

Таке рішення також є типом зонування просторів. Двоярусна підлога підкреслює перевагу вітальні та піднімає кухню на новий рівень. При цьому стелю варто обрамити світлодіодним підсвічуванням.

 • Стеля можна зробити натяжними, гіпсокартонними.
 • Зонування простору в такий спосіб робить сприйняття інтер’єру більш вишуканим.
 • Покриття для підлоги в кухні бажано вибирати з міцних матеріалів. Це може бути плитка або ламінат.
 • А ось у вітальні доцільно постелити і ковролін. Однак тон драпірування повинен бути ідентичним.

Штори для вітальні

Драпування вікон рекомендовано вибрати різні типи, але єдиний колір і стиль. Наприклад, на кухню варто придбати пластикові вертикальні жалюзі, а на вікна вітальні повісити легкі штори такого ж тону, як жалюзі.

Крім такого варіанту дизайнери радять вибирати легкі нитяні фіранки в зал і такого ж тону або трохи світліше за гардину-сітку – на кухню.
Колір оформлення вітальні

Можно вибрати світлі драпірування споріднених відтінків. Для кухні на пару тонів темніша. Це може бути і поєднання чорно-білого оздоблення. Чудово виглядає суворий сірий, бежевий, оливковий, ванільний.

 • Його рекомендують компонувати з червоним, синім або соковитим зеленим відтінками.
 • У пошані непомітна палітра пастельної гами.
 • Добре також зіграти на контрастах.
 • І не обов’язково це будуть чорно-білі тони.
 • Можна поєднувати білий із червоним, сірий із зеленим.

Дизайн кухні-залу у яскравому виконанні

Можна зробити акцентну стіну або замостити у вітальні 3-D шпалери. Інші драпірування виконати в димчастих, ванільних або бежевих тонах.

Можна застосовувати акценти з малюнками чи модними принтами, але обережно. Занадто химерний, оляпистий малюнок може порушити загальну гармонію та правильне сприйняття інтер’єру.

 • Дуже яскраві відтінки доречні, коли зал нежитлова кімната, а приміщення, де зустрічають гостей та сім’я проводить дозвілля.
 • В іншому випадку цю кімнату, поєднану з кухнею, бажано оформити в більш стриманих тонах, додавши лише яскравого дизайну або елементів декору з гарним підсвічуванням.
Яскравий акцент можна зробити на фартуху, фасадах кухонного гарнітура, акцентній стіні, заливній підлозі, м’яких меблів, аксесуарах.


Матеріали обробки суміщених просторів

Тут бажано підбирати безпечні, якісні та екологічні матеріали. Вони будуть служити довго і зроблять житло красивішим. До того ж не стануть джерелами алергії або шкідливих речовин. Це важливо, коли в сім’ї підростають діти, або хтось із домочадців астматик.

Фото новинок дизайну кухні-вітальні