Вітальня прямокутної форми (120 фото): ідеї дизайну інтерєру та розміщення меблів

Вітальня прямокутної форми: хитрощі створення красивого інтер’єру + 120 фото.

Витягнутий прямокутник – невдала геометрія простору. Тим не менш, і таку форму вітальні можна обіграти, акцентуючи увагу на перевагах і приховати недоліки.

Завдання нелегке, але цілком вирішуване. Зробити подовжену вітальню комфортною допоможуть деякі дизайнерські прийоми.

Особливості облаштування

При складанні проекту обстановки важливо позбутися відчуття стін, що давлять, і похмурої атмосфери.

Для цього необхідно візуально розширити простір і наповнити його великою кількістю світла за допомогою гармонійно підібраних відтінків.Оздоблення для прямокутної вітальні

Найбільш відповідними вважають дизайнери світлі відтінки. Для обробки стін та стель у маленьких вузьких кімнатах бажано використовувати білий, м’який бежевий, молочний, перлинний колір.

 • За бажанням доповнити світлий інтер’єр яскравими деталями, допускається мінімальне використання синіх, зелених акцентів.
 • Це стосується як шпалер, так і портьєр, подушок, текстилю.
 • Інший секрет розширення простору — обробити паралельну стіну насиченим контрастним відтінком.
 • Як варіант — фотошпалери, панелі під цеглу або з імітацією каменю.

Рада: «Вибираючи відтінкову гаму, рекомендується орієнтуватися на власне сприйняття кольору та емоційне тло. Якщо модний червоний або цегляний колір викликає дискомфорт, краще відмовитися від нього.»

Звільнитись від ефекту замкнутого простору допоможе оформлення поверхонь окремих ділянок прямокутної вітальні різними типами оздоблення. Наприклад, асиметрична стеля, різні фактури шпалер.

Підлогове покриття, укладене під кутом 90 градусів по відношенню до великих стін, зробить ширшою загальну площу вітальні.

Розстановка меблів у вітальні

Грамотний розподіл меблів суттєво допоможе скоригувати вітальню та надати їй квадратного вигляду. Для початку рекомендується накреслити план приміщення, розставивши на ньому меблі. Варіантів розміщення може бути кілька. Після того, як вибір зроблено, можна втілювати його у реальність.

Відмінний дизайнерський прийом для коригування планування – розміщення одного меблевого атрибуту, навколо якого сформується подальший розподіл меблів. Зазвичай таким предметом стає диван.

Розташування дивана

При виборі місця для розміщення дивана важливо уникати можливих протягів. Потрібно провести уявну межу від дверей до вікна, яка минає перетин з м’якими меблями. Інакше відпочивати на дивані буде неприємно.

 • Найпоширеніший спосіб розміщення дивана – навпроти телевізора. Це зручно і для господарів, і для гостей.
 • Візуально розширить простір вітальні кутовий варіант дивана, розташований у дальньому кутку.

Відчинення дверей

Основне завдання вузької вітальні – відвернути погляд від вхідних дверей. Потрібно, щоб вона не заважала проходу, не перекривала кімнатний простір. Іноді дизайнери рекомендують міняти двері стандартних розмірів на складні.

Найоптимальнішим варіантом є стулка у відкритому стані, яка не перешкоджає проходу до приміщення.

Телевізор в інтер’єрі

Чим телевізор має більший розмір діагоналі, тим стильніше виглядає вітальня. Помістивши на стіну невелику панель, вона виглядатиме порожньою.

 • Найбільш грамотним вважається варіант установки техніки на протилежній від дивана стіні, забезпечуючи приємне проведення часу.
 • Залежно від переваг, телевізор можна поставити на телевізор — тумбу.
 • Щоб в очі не кидалися дроти та не псували домашній інтер’єр, їх необхідно замаскувати у спеціальному кабелі.

Крісло

Для акцентування крісла дизайнери підбирають для нього незвичайну форму або колір, виходячи з уподобань та звичок власників будинку.

Якщо замовник любить читати книги, укутавшись пледом, швидше за все йому знадобиться крісло великих розмірів.

Журнальний столик

Гарний предмет домашньої обстановки, символ затишку та комфорту.На ньому лежать глянцеві журнали, у сучасних реаліях на них кладуть гаджети.

Під час приходу гостей журнальний столик у прямокутній вітальні стане компактною альтернативою великому столу, де можна буде пригостити гостей чаєм.

Стелаж

Функціональний меблевий предмет, де можна зберігати книги, предмети декору або посуду. Стелаж можна використовувати як перегородку для зонування простору.

Шафа

У прямокутній вітальні можна встановити шафу для зберігання постільних речей, посуду та інших речей. Такий варіант має на увазі встановлення дивана в середині кімнати, а шафу розміщують уздовж стіни.

Камін

Електрокаміни повинні гармоніювати із загальною стилістикою приміщення. Важливу увагу при виборі каміна приділяють габаритам.

Величезний камінний портал, що займає багато місця, стане найуспішнішою ідеєю для встановлення у прямокутній вітальні.

Зонування вітальні

Поділ на функціональні зони дає змогу принести різноманітність в обстановку. У невеликих квартирах можна обладнати обідню територію або робочий куточок.

 • Залишились у минулому капітальні конструкції для монтажу перегородок.
 • Сучасні перегородки відрізняються легкістю та мобільністю. Їх виготовляють із скла, легкого гіпсокартону, тканини.
 • В якості зонування вітальні можуть виступати меблеві предмети.
 • Диван, встановлений задньою стороною до столу, виділить зону відпочинку з аудіотехнікою та ТБ.
 • Бажає, щоб ця зона не була прохідною.

Освітлення

У вітальні має бути багато світла. Єдина люстра навряд чи впорається з повноцінним підсвічуванням віддалених ділянок кімнати. Для цього потрібно локальне підсвічування у вигляді стельових спот і настінних світильників.

За допомогою освітлювальних приладів можна зонувати простір. Інсталяція з кількох плафонів над столом виділить обідню зону.
Для виділення робочої зони у вітальні необхідно передбачити наявність стильної настільної лампи на високому кронштейні. Якщо вдень є достатня кількість світла, то в темну пору робоче місце вимагає додаткового освітлення.

Ознайомившись з основними правилами планування прямокутної вітальні, зробити її гармонійною не важко. Для отримання відмінного результату потрібно скласти план, застосувати варіанти зорової корекції приміщення та правильно розставити меблі.

Фото вітальні прямокутної форми