Вітальня прямокутної форми (120 фото): ідеї дизайну інтерєру та розміщення меблів

Вітальня прямокутної форми: хитрощі створення красивого інтер’єру + 120 фото.

Витягнутий прямокутник – невдала геометрія простору. Тим не менш, і таку форму вітальні можна обіграти, акцентуючи увагу на перевагах і приховати недоліки.

Завдання нелегке, але цілком вирішуване. Зробити подовжену вітальню комфортною допоможуть деякі дизайнерські прийоми.

Особливості облаштування

При складанні проекту обстановки важливо позбутися відчуття стін, що давлять, і похмурої атмосфери.

Для цього необхідно візуально розширити простір і наповнити його великою кількістю світла за допомогою гармонійно підібраних відтінків.Оздоблення для прямокутної вітальні

Найбільш відповідними вважають дизайнери світлі відтінки. Для обробки стін та стель у маленьких вузьких кімнатах бажано використовувати білий, м’який бежевий, молочний, перлинний колір.

  • За бажанням доповнити світлий інтер’єр яскравими деталями, допускається мінімальне використання синіх, зелених акцентів.
  • Це стосується як шпалер, так і портьєр, подушок, текстилю.
  • Інший секрет розширення простору — обробити паралельну стіну насиченим контрастним відтінком.
  • Як варіант — фотошпалери, панелі під цеглу або з імітацією каменю.

Рада: «Вибираючи відтінкову гаму, рекомендується орієнтуватися на власне сприйняття кольору та емоційне тло. Якщо модний червоний або цегляний колір викликає дискомфорт, краще відмовитися від нього.»

Звільнитись від ефекту замкнутого простору допоможе оформлення поверхонь окремих ділянок прямокутної вітальні різними типами оздоблення. Наприклад, асиметрична стеля, різні фактури шпалер.

Підлогове покриття, укладене під кутом 90 градусів по відношенню до великих стін, зробить ширшою загальну площу вітальні.