Вітальня 13 кв. м: найкращі ідеї дизайну та планування (реальні фото приклади)

Вітальня 13 кв. м. – основні правила дизайну та особливості вибору планування приміщення (130 фото красивих інтер’єрів)
Вітальня вважається душею житла, тому що тут збирається вся сім’я для загального проведення часу. Зустрічають гостей та проводять урочистості.

Для того, щоб дане приміщення завжди «радувало око», необхідно слідувати певному інтер’єрному напрямку при його оформленні. І тоді затишок вітальні рідні гідно оцінять.

Ідеї дизайну вітальні 13 кв. м.

Сучасні квартири представлені стандартними вітальнями. Тому інтер’єр приміщень потрібно ретельно продумувати. Оскільки навіть дрібниці можуть зіпсувати вигляд приміщення.

Дизайнери рекомендують уникати таких деталей в оформленні:

 • Яскраві шпалери з великим малюнком;
 • Стеля, що складається з декількох рівнів;
 • Велика кількість аксесуарів;
 • Масивні люстри;
 • Стельові плінтуси з візерунками;
 • Щільні портьєри з ламбрекенами;
 • Об’ємні крісла, пуфики.

Який стиль вибрати для вітальні 13 м2

Гостина 13 кв. м. ідеально виглядатиме, якщо вибрати правильний стиль її оформлення. Як показує практика, оптимальним варіантом моделювання даної вітальні є стиль мінімалізм із поєднанням хай-теку.Цей союз зробить кімнату функціональною та не захаращеною.
Мінімалізм внесе в приміщення мінімум меблів, а хай-тек зробить її універсальною, як для одиничного відпочинку, так і в компанії сім’ї та друзів (стіл-трансформер).

Декорування в таких приміщеннях повністю відсутнє або складається з кількох необ’ємних деталей (ваза з квітами, настінний годинник). Меблі вибираються невеликих розмірів для збереження вільного місця. Якщо зробити навпаки, жодного мінімалізму не вдасться. А буде кімната, захаращена непотрібними елементами.

Варіанти освітлення вітальні

Світло відіграє не останню роль зовнішніх даних приміщень. Для створення затишної кімнати підбирають приглушене освітлення, яке складається з невеликих світильників у відпочинковій зоні.

Якщо застосувати великі люстри в маленьких кімнатах, тоді самий, здавалося б, непомітний дефект стельового покриття і стін буде видно.

 • Для натяжних стельових покриттів рекомендується використовувати матові та сатинові відтінки.
 • При чому колір повинен бути на кілька тонів світлішим за шпалерний полотно. Це створить ефект високих стінок.
 • Люстри яскравих відтінків доречні лише для кухні-вітальні. При цьому вони повинні поєднуватися з усією світловою гамою приміщення.
 • Світильники або бра в зоні відпочинку підкреслять потрібні деталі інтер’єру та зроблять його ще більш затишним.
Як поєднати вітальню з кухнею

Для бажаючих зробити кімнату більшою площею, передбачається варіант з’єднання з кухонною зоною.

Важливо! Для суміщення двох кімнат потрібно дізнатися про функцію стіни, що розділяє. Тільки несучу частину кімнати можна переробити, погодивши необхідні документи у державних інстанціях.

Для цього використовується стиль мінімалізм із хай-теком, що дозволяє збільшити площу приміщення. Для зручності під час приготування кімната розділяється відкидною або повноцінною барною стійкою. Таким чином виходить дві зони: кухонна та місце для відпочинку.

 • Дизайнери не рекомендують застосовувати повноцінні стінки в проектуванні, які зроблять кімнату ще меншою і завдадуть зайвого клопоту з прибиранням.
 • Найкраще використовувати невеликі навісні полички, які є місцем для розміщення сувенірів.
 • Якщо кімната передбачається як місце відпочинку для великих компаній, рекомендується використовувати кутові дивани та розкладні столики.
 • які підкреслять певний стильовий прийом з мінімумом меблів.
 • Ідеальним варіантом буде, якщо вітальня з’єднана з лоджією.
 • Використовуючи правила об’єднання цих двох просторів, можна отримати велику кімнату за мінімум витрат.

Як розділити кімнату

Незважаючи на невелику площу 13 кв. м., дане приміщення можна розділити на зони. Особливо це буде важливо для індивідів, що працюють вдома. Поділ вітальні передбачає багато способів.
Найбільш затребуваним вважається – невелика перегородка з гіпсокартону.Вона не коштуватиме великих фінансових вкладень і займе мінімум часу на її демонтаж.

 • При цьому перегородка може бути декорована та пофарбована у тон стін. Цей варіант ідеально підійде, якщо вітальня має заглиблення та виступи у вигляді кутів, що утворилися під час прокладання комунікаційних систем.
 • Після закінчення роботи всі дефекти, пов’язані з кривизною стін і дрібними деталями в кімнаті, будуть непомітні.
 • Інша частина вітальні може бути спланована за допомогою телевізора з тумбою, розмістивши навпроти цього всього невеликий диван. Це все, що потрібно для відпочинку.
 • Для тих, хто мріє про власну територію для занять улюбленим хобі та фітнесом, підійде поділ вітальні на три зони.
 • Позначити кожну зону кімнати допоможуть два варіанти: наскрізний стелаж та барна стійка. За великим бажанням можна зробити міні бар, що сподобається гостям.

Використання наскрізного стелажу передбачає деякі правила щодо його функціонування. Дану перегородку не можна змушувати безліччю предметів, які зовсім не підходять під дизайн приміщення. Мінімум деталей, що складаються з гарної статуетки та пари книг, буде цілком достатньо для позначення стилю мінімалізм.

Вибір кольору для вітальні 13 кв. м.

Гостина 13 кв. м. передбачає використання неяскравих відтінків у стильовому оформленні. Якщо кімната забезпечена великою кількістю яскравих деталей, ні про яку зону відпочинку не може йтися.Оскільки очі швидко втомлюються від насичених кольорів та саме моделювання, більше не здається таким привабливим.

Білий, бежевий та сірий – це універсальні відтінки при оформленні вітальні. За бажанням, для внесення яскравості в кімнату, можуть використовуватися легкі відтінки блакитного, жовтого, рожевого та зеленого кольорів. Якщо справа стосується, стельового покриття та стін, тут застосовується поєднання нейтральних кольорів.

Малюнок шпалер рекомендується вибирати без великих малюнків. Якщо є можливість, краще підібрати однотонний чи оригінальний колір стін.
Для візуального збільшення висоти стелі використовуються вертикальні візерунки. Горизонтальний малюнок застосовується, якщо потрібно розширити простір.


Як розмістити техніку

Гостина 13 кв. м. не передбачає захаращення її площі технічною апаратурою. Для тих, хто бажає розмістити ТБ, радять придбати обладнання, за допомогою якого телевізор прикріплюється до стіни.

Таке кріплення складається з наступних плюсів:

 • Провід не буде в зоні видимості;
 • Економія простору;
 • Безпека для маленьких дітей та домашніх тварин.

Вищезазначена стаття довела, що якесь маленьке приміщення не було. Воно моделюється таким чином, що не поступатиметься за функціональними характеристиками великій кімнаті.

Фото новинок дизайну вітальні 13 кв. м.