Вітальня 11 кв. м: 115 фото ідей дизайну інтерєру у сучасному стилі оформлення

Вітальня 11 кв. м: фото приклади вдалого планування + ідеї, як розставити меблі

Розмір стандартної вітальні, наприклад, у квартирі з ташкентським плануванням – 11 квадратних метрів. Здається, що мала кількість метрів виключає сучасний дизайн інтер’єру вітальні, але це не є вироком і є рішення!

Враховуючи, що у квартирі можуть бути перепланування і метри можуть різниця, стаття містить лише загальні рекомендаційні поради.

Нестандартні ідеї для ремонту вітальні 11 кв. м.

По-перше, перед будь-яким ремонтом необхідно ґрунтовно підійти до питання зонування, планування приміщення, а по-друге, визначити відповідний дизайн, який прийде до смаку мешканцям.

Перед початком ремонту необхідно скласти план, в якому будуть відображені всі матеріали, що використовуються для оформлення інтер’єру. Це допоможе втілити задумане у реальність.

Дуже часто, роблячи ремонт у квартирі, метри «з’їдаються» важкими, масивними меблями. Наприклад, вбудовані шафи з фрезерованими дверцятами або ручками зі складною формою візуально знищують простір у вузьких кімнатах.

 • Змінити ситуацію щодо візуального збільшення простору у малій вітальні може світле оформлення, особливо якщо кімната знаходиться не на сонячній стороні.
 • Світлі тони шпалер краще вибирати з мінімальною кількістю деталей і складних орнаментів, оскільки дрібний малюнок, що часто повторюється, з часом може пригнічувати.
 • Якщо без шпалер з деталями не обійтися, варто зупинити свій вибір на горизонтальних малюнках. Вони візуально розширять будь-яку вузьку та довгу вітальню.
 • Любителем царської ліпнини а-ля рококо краще від неї відійти, бо маленька вітальня – нецерська величезна зала.

Рада: Однотонний вибір шпалер або фарби стін необхідно розбавити яскравими кольорами, повісити картини, фото чи дзеркало. Наприклад, для стилю «хай-тек» з основними кольорами – білий, чорний та сірий характерні деталі яскравих кольорів.

Маленький орнамент або циліндричний візерунок пригнічує. Горизонтальний малюнок дозволить візуально розширити вузькі та довгі кімнати, а вертикальні візерунки зроблять простір візуально вищим.

Повний комплект: мало метрів – низькі стелі

Оздоблення стелі так само важливо, як і оформлення стін у маленькій вітальні.Головна помилка – неправильний колір та форма стель.

При обробці зберігаються рекомендації щодо світлих відтінків. Це стосується і традиційних, побілених стель та сучасних натяжних. Якщо висота стель дозволяє, то для сучасності можна зробити дворівневу натяжну стелю.

Світлі тони стелі зроблять вітальню вищою, а використання глянцю, який здатний відобразити колір, дозволить візуально збільшити простір.

Щодо колірної гами підлог слід вибрати протилежний колір від меблів, що дозволить зоровому збільшенню вітальні. Сьогодні продавці та магазини будівельних матеріалів пропонують величезний вибір за статевим настилом: лінолеум різного забарвлення та текстури, а також ламінат, паркет тощо.

Рада: Підлоги з дерев’яним покриттям обов’язково потрібно покрити лаком, так термін служби збільшиться.

Розміщення меблів у вітальні

При обстановці кімнати потрібно запитати себе:

 1. Чи потрібні мені ті чи інші меблі?
 2. Який розмір потрібний, щоб він був компактним, але не втратив функціональність?

Якщо існує потреба у великій шафі, то для вітальні з малою площею краще придбати шафу-купе, тому що вона містка і має різні розміри і навіть будучи високою під стелю, не виглядатиме громіздкою.

Двері для шафи-купе краще з матово-скляним або вітражним покриттям, оскільки вони сприяють не тільки зоровому збільшенню простору, але й додатковому декору інтер’єру вітальні.

Рада: Для довгих і вузеньких віталень кімнат, так само можна спорудити своїми руками інтегрований гардероб з гіпсокартону. Такий прийом не вкраде багато простору в кімнаті, що дозволить залишити більше місця без зайвої меблевої заставленості, і знову ж таки створить візуальне розширення.

Якщо вітальня не є спальною кімнатою, то фахівці радять використовувати диван не важливо якої форми та кольору, але він повинен гармонійно поєднуватися із загальним дизайном приміщення і, звичайно, подобається мешканцям та бути зручним.

Освітлення вітальні

Маленькій вітальні потрібно багато світла. Хороше освітлення дасть більше візуального простору. Краще використати кілька джерел світла. Наприклад, велика люстра з багатьма яскравими денними лампами. Не завадить бра на стінах.

Рада: У вітальні для візуального збільшення простору крім основного штучного світла можна використовувати софіти або світлодіодну стрічку по стелі.

Робимо акценти для інтер’єру вітальні

Для стандартного ремонту, враховуючи раніше наведені поради щодо світлого оформлення, освітлення вітальні та використання простих негроміздких меблів добре було б розставити акценти, які зроблять кімнату привабливішою, а дизайн завершеним.

Акцентом, декором може стати:

 • Штори, тюлі, покривало, подушечки;
 • Вази як зі штучними так і живими квітами, ікебани, скульптури;
 • Картини, фотографії в рамках, дзеркала;
 • Килимки, серветки.

Усі поради, наведені у статті, поєднує одне – концепція. Весь дизайн не має бути розрізненим.

Резюмуємо всі вищенаведені поради щодо оформлення вітальні з малою кількістю квадратних метрів:

 • 11 квадратних метрів – не вирок!
 • Меблі повинні бути компактними та функціональними
 • Світле оформлення стін та стель (бежевий, білий, сірий та інші відтінки постільних тонів)
 • Покриття для підлоги має відрізнятися в колірній гамі
 • Освітлення яскраве та додаткові підсвічування, що служать освітленням вітаються
 • Декорації як доповнення, створення атмосфери та затишку мають бути в яскравих кольорах.

Рада: Роблячи ремонт у вітальні, не забудьте про головне, дизайн повинен бути не тільки зручним, але й затишним, щоб вам було приємно повертатися додому і проводити час у вітальні як з друзями, сім’єю так і поодинці. .

Фото новинок дизайну вітальні 11 кв. м.