Планування вітальні: 135 фото найкращих інтерєрів + поради з облаштування

Планування вітальні: опис загальних вимог щодо складання плану (практичні поради, особливості зонування)

Вежа – обличчя будинку, оскільки в ньому зустрічають гостей. Важливо облаштувати її так, щоб інтер’єр захоплював ваших друзів та викликав у них почуття легкої заздрості.

Щоб створити гарне, затишне та функціональне приміщення, необхідно правильно провести планування простору.

Особливості планування у вітальні

Оформляючи вітальню, дотримуватися тенденцій моди похвально, але небезпечно. Щоб досягти успішного планування, необхідно визначитися з призначенням кімнати.

Найчастіше на зал покладають два завдання: Бути зоною відпочинку та місцем для дружніх посиденьок.

Інші можливі функції вітальні:

 • Кабінет;
 • Бібліотека;
 • Гардеробна;
 • Спальня;
 • Їдальня.

При виборі планувального рішення важливо враховувати спосіб життя мешканців. Правильний та раціональний підхід – продумати обстановку, щоб вона відповідала потребам та захопленням кожного домочадця.

На планування також впливають:

 • Розміри кімнати;
 • Площа, кількість, нюанси розташування вікон та дверних проходів;
 • Сімейний бюджет.

Рекомендації перед початком робіт

У дизайнерів є низка корисних порад щодо планування зали:

 1. Щоб грамотно розподілити функціональні ділянки та правильно організувати освітлення, треба виявити найсвітліші та найбільш затінені зони у приміщенні.
 2. Варто вибрати смисловий центр. Це може бути телевізор, диван, камін тощо. Решту інтер’єру слід вибудовувати навколо нього.
 3. Приступати до планування краще з встановлення масивних меблевих виробів – м’якого куточка, шифоньера, стелажа.
 4. Потрібно дотриматися балансу між завантаженим і вільним простором. Приміщення має виглядати просторим.
 5. Важливо передбачити доступ до вікон та проходи між предметами меблювання. Свобода переміщення – одна з головних вимог до вітальні.
 6. Необхідно заздалегідь визначитися з розташуванням електротехніки. При цьому варто пам’ятати про безпечну відстань від приладів до користувача.
 7. Відкриття/закриття дверей та вікон не повинно нічого заважати.
 8. Слід створити яскравий акцент. У його ролі може виступати мальовниче полотно, сімейний фотознімок, стильний світильник, декоративна подушка тощо.

В однокімнатній квартирі вітальня виконує також функцію спальні. У цій ситуації не обійтись без зонування.Ось кілька можливих прийомів для поділу простору:

 • Зведення перегородки (колон);
 • Виділення світлом;
 • Використання різної за фактурою та кольором обробки;
 • Встановлення меблів;
 • Застосування ширм або штор.

Підготовка плану для вітальні

Перш ніж починати роботи з розміщення меблів, необхідно розробити докладний план. У ньому слід зважити на кожну деталь інтер’єру, незалежно від розміру. Спланувати розміщення декорацій можна за допомогою будь-якої комп’ютерної програми або вручну на аркуші паперу.

Ось кілька підказок:

 1. Потрібно дізнатися про габарити приміщення, визначити площу віконних та дверних отворів.
 2. Оптимальний масштаб для плану 1 до 20. Найчастіше зображають вигляд кімнати згори. Однак не зайве намалювати окремо кожну стіну із предметами обстановки.
 3. Необхідно відзначити напрямок та глибину відкриття дверей, а також вказати, де знаходяться розетки, вимикачі, батарея.
 4. Диван та крісла ставлять або навпроти один одного, або у вигляді літер «П» або «Г».

Варіанти сучасного планування у вітальні

Нижче будуть представлені найбільш актуальні варіанти планування вітальні:

 1. Асиметричний. Сприяє зоровому збільшенню простору. Підійде, якщо кімнату планується оформити в сучасному стилі або вона має нетипову форму.
 2. Симетричний. Передбачає витримування симетрії під час вибудовування інтер’єру.
 3. Круговий. Має на увазі розміщення предметів навколо центрального елемента (зазвичай це журнальний столик). Доречний у просторих приміщеннях.

Прямокутна вітальня зустрічається найчастіше. Така форма кімнати уможливлює організацію відразу кількох функціональних ділянок одночасно.

Поширена помилка під час облаштування вузького залу – розміщення меблів вздовж довгої стіни. Тут рекомендовано асиметричне планування. Причому орієнтуватися потрібно такими критеріями:

 • Компактність;
 • Багатофункціональність.

Сьогодні неймовірно потрібні багатокутні вітальні. У таких кімнат лише один недолік – для них важко придбати обстановку. Обіграти цей мінус допомагає сучасному дизайну.

Варіанти розміщення меблів у вітальні

Грамотно організована композиція допомагає не помилитися при розміщенні предметів у конкретній кімнаті. Для її створення використовують так звану концепцію трикутника.

Наприклад, у залі можна поставити диван, по обидва боки його встановити кавові столики, а на стіну повісити панно. Подібне рішення вносить симетрію до інтер’єру.

Ідеї планування в приватному будинку

Функції, які має виконувати зал у приватному будинку, такі ж як у вітальні у квартирі. Однак є деякі нюанси, на які варто звернути особливу увагу:

 1. Камін або пекти. У квартирах найчастіше обмежуються імітацією. У будинках встановлюють справжні джерела тепла. Крім того, що вони створюють комфортну атмосферу, у них багато інших переваг. Якщо у вітальні є камін, планування варто починати саме з нього, оскільки він ставить стилістику приміщення.
 2. Сходи.Сходи вимагають пильної уваги. Вони займають багато місця. До них потрібний вільний підхід. Плюс – утворюють простір для зберігання.
 3. Мансардний дах. Цей архітектурний елемент створює особливу атмосферу, але потребує ретельного підходу під час виконання планувальних робіт.
Правильне планування сприяє створенню естетичного та комфортабельного інтер’єру, а також допомагає вирішити питання функціональності. Уникнути можливих помилок дозволяє грамотно складений план, що враховує переваги власників житла та специфіку кімнати.

При виникненні труднощів краще проконсультуватися з фахівцем. Він з радістю відповість на ваші запитання та надасть корисні рекомендації.

Фото грамотного планування у вітальні