Сучасні стінки у вітальню (200 фото): всі варіанти дизайну та розміщення в інтерєрі

Сучасні стінки у вітальню: корпусна, кутова, модульна, вбудована (поради щодо вибору ідеального варіанту)
Вітальня традиційно служить місцем збору всіх членів сім’ї, тут ведуть дружні бесіди та приймають гостей. Тому для вітальні зазвичай виділяють найбільшу кімнату, а вибору меблів приділяють особливу увагу.

Інтер’єр сучасної вітальні неможливо уявити без стильної та функціональної стінки. Грамотно підібрана стінка послужить зручною системою зберігання, і дозволить створити ергономічний простір у вітальні будь-якої площі.

Особливості стін для вітальні

Сучасні корпусні меблі для вітальні зазвичай є модульною конструкцією, що дозволяє міняти місцями окремі елементи для максимальної зручності або зміни обстановки. Переміщення модулів відбувається дуже просто, тому зміна конструкції вимагатиме мінімум зусиль.

Великий вибір сучасних стін дозволяє підібрати оптимальну систему зберігання під будь-який споживчий запит. В умовах обмеженої житлової площі саме містка стінка допоможе заощадити корисну площу, замінивши собою кілька меблевих систем зберігання.

При виборі необхідно врахувати:

 • Розміри вітальні;
 • Потреба в місцях зберігання;
 • Тип конструкції;
 • Стиль оформлення приміщення;
 • Основну колірну гаму інтер’єру;
 • Особисті переваги власника.


Варіанти конструкцій

Сучасні виробники меблів пропонують різні варіанти конструкції стін для вітальні. Розумно ознайомитися з усіма, щоб підібрати найбільш вдалий для себе варіант.

 • Корпусна стінка є єдиною конструкцією. Вона досить масивна, має у своєму складі містку шафу. Даний варіант дозволяє сховати дефекти стіни, ефектно розділити велике приміщення на функціональні зони, розмістити велику кількість речей. Необхідно врахувати значні габаритні розміри та чималу власну вагу, що ускладнює перестановку меблів.
 • Модульна система є «конструктором» із ящиків, комодів, шаф. Модулі відмінно поєднуються, легко переставляються, утворюють функціональну конструкцію, яку за необхідності нескладно розширити шляхом придбання додаткових секцій. До переваг модульних систем відносять бюджетну вартість, універсальність та мобільність.
 • Вбудовані меблі ідеально впишеться в інтер’єр, оскільки будуть виготовлені за індивідуальним замовленням.Її основне призначення полягає у економії корисної площі. За типом конструкції може бути навісною (фіксуватися до стіни) та підвісною (кріпитися на стелі). До очевидних недоліків відносять вартість та відсутність мобільності.
 • Стінка-гірка знайома всім давно, є прототипом модульних меблів. Окремі елементи монтуються один на одного, що дає можливість за бажання змінити конструкцію до невпізнання.
 • Кутова стінка може бути будь-якого типу з обов’язковим розміщенням у кутку.
 • Міні-стінка служить яскравим відображенням мінімалізму, має невеликі габаритні розміри, включає набір найнеобхідніших елементів. Може бути стелажного типу з кількома шафами та ящиками для розміщення найнеобхідніших речей.

Таке розмаїття дозволить вибрати функціональну стінку для квартири будь-якої площі з урахуванням потреб усіх членів сім’ї.

Типи сучасних стінок

Залежно від конфігурації прийнято розрізняти три основні типи сучасних стінок для меблювання вітальні.

 • Конструкція лінійного типу завжди шикується вздовж однієї стіни, не обов’язково закриває її повністю. Компактні меблі для вітальні можуть бути виставлені симетрично по центру, надавши приміщенню гармонії.
 • Стінка кутового типу стане ідеальним рішенням для вітальні обмеженої площі, оскільки дозволяє ефективно економити корисну площу.
 • Для просторих житлових приміщень чудово підійдуть П-подібні корпусні меблі, особливо ефективні в плані зберігання.
 • Модульні варіанти особливо популярні через свою універсальність. Окремі елементи можна підібрати та розмістити в залі як завгодно, отримавши у підсумку стильну та завершену конструкцію.


Якщо стінка призначена для зонування об’єднаного приміщення, то розумно звернути увагу на двосторонні моделі, ефектні та зручні одночасно.

Габарити сучасних стінок

Ще одна класифікація заснована на габаритних розмірах меблевих конструкцій для віталень. На цей момент також обов’язково звертають увагу при підборі меблів.

Для приміщень обмеженої площі ідеальні стіни невеликих розмірів. Це можуть бути комплекти з кількох модулів чи міні-стінки. Вони не захаращують кімнату, але забезпечать якісне зберігання певної кількості речей.

Стінки середніх розмірів орієнтовані типові квартири. Найчастіше це модульні системи, які вміщують достатню кількість речей, але не «з’їдають» більшу частину вітальні.

 • Маючи простору вітальню, розумно зробити стінку в ній основним місцем для зберігання всіх речей.
 • Це дозволить звільнити від меблів решту кімнат.
 • Стінки великих розмірів зазвичай корпусні або вбудовані, виготовлені за індивідуальними розмірами.
 • Грамотний підхід до організації зберігання дозволить помістити у шафи та ящики велику кількість речей.


Що входить до конструкції стінки

Перевагою сучасних стінок для вітальні є можливість самостійно сформувати меблеву композицію на свій запит.

До списку основних складових входять:

 • Тумби для розміщення техніки (стаціонарні або мобільного типу);
 • Полички різної конструкції;
 • Платяна шафа;
 • Комод;
 • Навісні шафки (відкритого або закритого типу);
 • Вітрини зі скляними дверцятами та полицями.


Сучасні виробники пропонують досить компактні шафи, які не захаращують приміщення.

Стелажні системи дозволяють зручно розмістити книги та різноманітні пам’ятні сувеніри. Скляні вітрини у сучасних вітальні зазвичай призначені для розміщення колекцій статуеток, нагород, інших предметних добірок.

З чого виготовлені сучасні стіни

Від матеріалу виготовлення безпосередньо залежить вартість меблів, її якість, термін служби та зовнішній вигляд.

До найбільш екологічних, естетичних та довговічних варіантів відносять стінки з натурального дерева. Податливий природний матеріал дозволяє прикрасити фасад різними візерунками, але вартість цих стін досить висока. Це відносить стінки з масиву дерева до категорії елітних меблів.

 • Найпопулярнішим і доступнішим варіантом є стіни з МДФ. Матеріал легко обробляється, має тривалий період експлуатації, дозволяє надати фасаду найрізноманітніший вид шляхом шпонування, фарбування або обклеювання ПВХ плівкою.
 • Недорогі, але досить міцні меблі виготовляють із ДСП. Потрібно знати, що матеріал здатний виділяти шкідливі речовини. З цієї причини подібні меблі не рекомендовані для житлових приміщень, але цілком припустимо їх розміщення в офісах.
Як обробного матеріалу в сучасних стінках активно застосовується міцне скло. Воно дозволяє надати конструкції естетичного та стильного вигляду, але скляні полички перевантажувати не рекомендується.

Дизайн сучасних стінок

Важливим нюансом при виборі стінки для вітальні є її дизайн та кольорова гама. В основі грамотного вибору завжди лежить оформлення вітальні.

Натуральні дерев’яні відтінки (коричневий, бежевий, венге, охра) доречні в будь-якому інтер’єрі, але не дуже гармонійно поєднуються зі шпалерами червоного кольору.Вони ідеально впишуться в кімнату, декоровану в білій, сірій, коричневій, чорній, зеленій або блакитній колірній гамі.

 • Стінки з модними фасадами білого, сірого або чорного кольору доречні у сучасних інтер’єрах. Їхня холодність неважко згладити оригінальними аксесуарами з природних матеріалів.
 • Меблі незвичайних яскравих кольорів доречні у вітальні з оригінальним дизайном.


При виборі важливо не забувати основне правило: для темних приміщень рекомендується підбирати світлі меблі, а темна стінка гармонійно впишеться в інтер’єр просторої вітальні з природним освітленням.

Фасади з масиву дерева, декоровані різьбленням, призначені для класичних інтер’єрів, а для мінімалізму хороші лаконічні стінки без зайвого декору.

Як вибрати стіну у вітальню

Корисні поради допоможуть правильно підібрати сучасну стінку для вітальні будь-якого типу.

 • В першу чергу необхідно виконати заміри приміщення, а потім врахувати не лише довжину стінки, але її ширину. Меблі не повинні заважати вільному переміщенню кімнатою.
 • Особливу увагу слід приділити ніші для розміщення телевізора, оскільки сучасні виробники техніки для дому випускають різні моделі.
 • Стиль та колірна гама меблів повинна відповідати загальному декору кімнати.

Особливу увагу необхідно приділити матеріалам виготовлення. Меблі повинні бути міцними, надійними, безпечними з екологічної та побутової точки зору. Виріб повинен мати сертифікат якості від виробника.

Фото сучасних стін у вітальню