Стінки-гірки у вітальню: 140 фото новинок дизайну стильних та сучасних меблів 2022 року!

Стінки-гірки у вітальню – огляд кращих прикладів використання стінок з гіркою в дизайні інтер’єру

На сьогоднішній день оформити інтер’єр досить просто, для цього є велика кількість варіантів та різновидів предметів меблів, стилів та декору. Мода на великі та об’ємні шафи поступово відходить у минуле, проте людям все також необхідно зберігати десь велику кількість речей, зберігаючи при цьому вільний простір.

Найоптимальнішим варіантом для цього завдання вважається повноцінна шафа, проте далеко не завжди є можливість розмістити таку в будь-якій кімнаті. Виходом із ситуації буде розміщення стінки-гірки.

За кілька років зовнішній вигляд такого рішення в інтер’єрі сильно змінився, сьогодні це сучасні меблі, які готові вмістити в себе велику кількість речей різного характеру, і при цьому виглядати компактно та гармонійно.

Основні види стін для вітальні

Починати знайомство з цим незвичайним елементом інтер’єру варто розглядати різні різновиди цих меблів. Спочатку потрібно подумати, що саме та в якій кількості планується там зберігати, від цього залежатиме вибір на користь тієї чи іншої моделі.

Наприклад, якщо потрібно зберігати одяг, то варто звернути увагу на шафу і комод, це обов’язкові елементи для комфортного розміщення одягу.

У тому випадку, якщо планується зберігати посуд, значить необхідна спеціальна шафа для посуду. Вони, як правило, мають скляні дверцята або зі скляними вставками, щоб посуд можна було побачити, не відкриваючи шафу.

Також такі меблі можуть знадобитися для розміщення різного роду техніки у вітальні. У цьому випадку потрібно подбати про те, щоб вона включала велику кількість містких полиць, на яких можна буде розмістити DVD, приставки та інше.
Існують також компактні, мінімалістичні варіанти, які мають на увазі встановлення тільки телевізора та кількох предметів декору. Вони відмінно підійдуть для маленької вітальні, гармонійно доповнять інтер’єр.

Як правильно розмістити

Для того, щоб цей предмет меблів відмінно підійшов до загального стилю кімнати, необхідно правильно підібрати вид розміщення з огляду на особливості планування вітальні.

Особливості розміщення стіни багато в чому схожі на вибір кухонного гарнітура. Вона має схожі комбінації розташування, які оптимально підходять для того чи іншого планування.

Вздовж стіни

Класичний різновид стінки-гірки, користується великою популярністю, оскільки має великий вибір розмірів і матеріалів.

 1. Вона може займати повністю всю стіну або використовувати тільки частину простору.
 2. У тому випадку, якщо стінка менша за стіну, її необхідно розташувати посередині, так вона буде виглядати найкраще.
 3. Простір, що залишився, з двох сторін бажано залишити порожнім, якщо кімната маленька.

Кутова

Відмінний варіант для невеликих приміщень.

 • Підійде в тому випадку, якщо не вдається розмістити все необхідне на класичній стінці, розташованій вздовж однієї стіни.
 • Наявність додаткового кута відкриває велику кількість вільного місця для зберігання.
 • Крім того, таке рішення виглядатиме компактним та доречним в умовах дефіциту вільного простору у приміщенні.
П-подібна

Такий варіант стінки можна зустріти дуже рідко. Це пов’язано з тим, що він підходить тільки для просторих віталень.

 • Вона займає повністю всю стіну і два суміжні кути, таким чином охоплюючи майже половину кімнати з одного боку.
 • З точки зору розміщення будь-яких речей, це ідеальний вибір для великих будинків.
 • Вона буде включати відразу кілька просторих полиць різного призначення, шафи і комоди а також невеликі підставки.

Поєднання

У тому випадку, якщо в будинку вже є достатня кількість шаф, стіну можна вибирати таку, в якій цей елемент відсутній.

Він займає багато місця, і якщо немає необхідності в додатковому просторі для зберігання одягу, краще обійти стороною стінки з шафами.

У такому випадку стінки будуть складатися тільки з ящиків та полиць, що в цілому виглядатиме дуже компактно та акуратно. Такі моделі часто застосовуються в мінімалізмі, тому що вони відмінно поєднуються з основними рисами стилю.

  Така стінка займає приблизно половину стіни у висоту.
 • Місце, що залишилося, можна організувати фактично як завгодно, можна розмістити телевізор на навісній планці, можна розмістити картини або фотографії, а можна просто залишити це місце порожнім.
 • Головне, щоб предмети зверху гармонійно виглядали в сукупності з самою стінкою, тоді весь інтер’єр поєднуватиметься.

Міні-гірки

Такі моделі мають місце в тому випадку, якщо немає необхідності розміщувати велику кількість речей. Вони можуть включати пару невеликих навісних шафок, кілька полиць і основу.

Цього цілком буде достатньо, щоб поставити телевізор, приставку та додаткові пристрої, а також різного роду побутове приладдя всередині шаф. Крім того, міні-гірки популярні ще й тому, що вони чудово можуть поєднуватися з повноцінними предметами меблів.
Головне правильно підбирати відтінки, розміри та форми самої стінки, щоб вона підходила за вибраним стилем інтер’єру.

У невеликих вітальнях таке рішення дуже поширене, воно дозволяє залишити багато вільного місця, і при цьому раціонально організувати невеликий острівець простору під розміщення техніки.

Рекомендації

У маленьких вітальнях постійна нестача вільного простору, саме тому дизайнери рекомендують застосовувати не просто мінімалізм, а із дзеркальними елементами.

Дзеркала візуально розширюють простір, а разом зі світлими відтінками допоможуть позбутися відчуття тиску стін.

 • Вибираючи, наприклад, стінку із дзеркальними поверхнями шафок, можна дуже сильно перетворити інтер’єр.
 • Сама дзеркальна поверхня може бути фактично будь-якого кольору, найбільш популярні білі та чорні матеріали, тому що вони підходять фактично до всіх стилів.

Фото стінки-гірки у вітальню