Двері у вітальню (зал): матеріали, різновиди, дизайн, приклади, кольори та розміри, 110 фото

Двері у вітальню, як підібрати їх до інтер’єру? 110 фото оптимальних варіантів використання дизайну дверей в оформленні залу

Міжкімнатні двері у вітальню є обличчям житла будь-якого домовласника. Її зовнішній вигляд характеризує господаря відповідним чином.

Оформлення та якість дверей розкажуть про його акуратність, ставлення до життя, характер і навіть успішність. Тому до вибору міжкімнатних дверей до зали треба підійти дуже уважно.

Дизайн дверей

Ця деталь інтер’єру повинна гармонійно вписуватися в загальний ансамбль, додаючи його, і поєднуватися з кожним предметом приміщення. Вітальня може бути оснащена кількома дверима: вхідними та прохідними в інші кімнати.

За виконанням вони можуть бути:

 • Зі скла;
 • Подвійні;
 • Розсувного типу.


Вибір дизайну та виконання залежить від особистих уподобань та фантазій. Якщо підібрати правильно всі елементи, із закінченим виглядом, вітальня наповниться насиченістю та затишком.

Вибір

Правильно підібрати двері до вітальні досить не проста справа. Адже полювання зробити інтер’єр відповідним до загальної стилістики, що підкреслює інтер’єр. До того ж, у багатьох випадках двері служать для усамітнення, щоб можна було відгородитися для того, щоб повноцінно відпочити.

Двері між вітальнею та кухнею необхідні для перешкоджання потрапляння сторонніх запахів у кімнату відпочинку.
На критерії вибору впливають такі фактори:

 • Основне призначення;
 • Площа зали;
 • Розміри отвору;
 • Зручність у використанні;
 • Довговічність;
 • Стиль;
 • Форма;
 • Колір;
 • Вартість.

Класифікація

Від габаритів отвору дверей залежить вигляд (одностулковий або двостулковий) відповідного полотна. При ширині дверного отвору менше одного метра бажано встановлювати виріб з однією стулкою.

При ширшому отворі моно зробити монтаж двостулкових дверей. Останній варіант чудово виглядає в просторій кімнаті, так приміщення навіть виглядатиме особливо витончено.

Двері можуть відрізнятися за способом їх відчинення:

 1. Розсувні стулки у таких конструкцій відсуваються в сторони.
 2. Розчинні дверцята відкриваються ліворуч і праворуч.
 3. Купі відсуваються в один бік.
 4. Гармошка, вироби зі складною конструкцією.

Вибираючи міжкімнатні двері у вітальню варто враховувати площу приміщення.

 1. У простору вітальню краще підійде розстібний варіант дверей, при її відкриванні є необхідний простір для цього. Такі двері заповнюють вільне місце, завдяки чому вітальня виглядатиме із закінченим інтер’єром.
 2. Якщо кімната з малою площею і вона пов’язана з тонким передпокою, то доречно буде встановити «гармошку» або двері-купе. Так можна значно заощадити простір.
 3. За рахунок розсувних моделей також можна заощадити робочу площу, до того ж надають приміщенню своєрідну особливість. Їхній дизайн дає можливість наповнити кімнату особливими фарбами. Окрім цього, розсувні вироби доступні за ціною.
 4. Куп’яні двері в зал встановлюються в окремих випадках, з таких причин як: вони вважаються вже застарілими моделями і не дуже практичні.

Двостулкові двері користуються невеликим попитом, тому що не кожен має простору вітальню з відповідним стилем.

Матеріали

Від матеріалу виготовлення залежить експлуатаційний термін виробу, ізоляція від звуків, комфорт у використанні, стійкість до деформації.

Здебільшого двері виготовляють із:

 • Массива деревини;
 • ЛДСП;
 • Ламіновані плити МДФ;
 • Високоміцного скла.
Дерево

Найбільш надійними та розкішними є двері з масиву цінних порід деревини. Можна, звичайно, вибрати більш бюджетний варіант, але все-одно стоять вони досить дорого, до того ж їх установка вимагатиме не мало зусиль, тому що мають значну вагу. Зате при якісному виготовленні виріб прослужить дуже тривалий час.

Дерев’яні плити

Найбільше користуються підвищеним попитом вироби із МДФ та ДСП. Вигляд у них не такий шикарний, зате прийнятні за ціною і легкі в установці.

Основним мінусом можна вважати низькі звукоізоляційні якості, погана стійкість до вологи, тому такі моделі немає сенсу встановлювати їх між вітальнею та кухнею, інакше прослужать вони не довго. Найкращим варіантом буде їх монтаж між залом та спальнею, до того ж їх дизайн сприяє цьому.

МДФ є більш міцним та звукоізоляційним матеріалом. До того ж, легко піддаються миття.

Скло

Двері зі скла – ідеальний варіант, щоб відокремити кухню від зали. В інших випадках все залежить від загального дизайну приміщення, але підходить до багатьох інтер’єрів.

Можна вибрати моделі, виконані з будь-яким ступенем тонування або вітражем, які будуть відповідати обстановці.

Стиль

Окрім практичності, цей предмет інтер’єру повинен мати красу і вписуватися в загальний дизайн за кольором та стилем приміщення.

Дизайнерське виконання фурнітури (ручок, замків, навісних елементів тощо) потрібно підбирати, ґрунтуючись на домінуючому кольорі приміщення.

Не варто вибирати комплектуючі, виконані в темних тонах, які будуть зливатись зі статевим покриттям або предметами меблів. Найкращим варіантом буде вибрати колір трохи темнішим або, навпаки, світлішим.img src=”/wp-content/uploads/54556er_18024.jpg”>

При цьому слід врахувати, що темне забарвлення може зробити виріб громіздким, а світле може візуально розширити простір.

 1. Якщо зал оснащений двома дверима, їх також потрібно підбирати відповідно до переважних кольорів приміщення.
 2. Якщо двері призначаються, щоб відокремити кухню від залу, найкращим варіантом буде скляний виріб, що пропускає світло. Вони виглядають витончено та візуально розширюють простір.
 3. Арочні двері підходять для приміщень з високою стелею і поєднуються з дизайном, що має прямі та легкі контури, а також з меблями округлої конфігурації.
 4. Кімната візуально збільшиться при установці розсувних дверей. Потрібно лише вибрати модель із правильним напрямком відкривання.

Будь-яке приміщення при правильному підборі предметів інтер’єру стає неповторним і насичується особливою атмосферою, яка порадує і господарів, і гостей. У кімнаті починає панувати затишок та порядок.

Фото дверей у вітальні