Змішувач для ванної: поради щодо вибору кращої моделі змішувача

Змішувач для ванної кімнати – який краще вибрати? Огляд якісних та недорогих змішувачів, відгуки, фото

Змішувачі вважаються однією з важливих ланок сантехнічного обладнання ванної кімнати. Саме від них залежить комфортне проведення водних процедур. Сьогодні у продажу представлено безліч моделей, кожна з яких відрізняється за своїми розмірами, дизайном та принципом дії.

У цьому матеріалі представлені рекомендації щодо вибору найкращих змішувачів для ванни. Перед покупкою обладнання необхідно ознайомитися з перевагами та недоліками кожної конструкції.

Критерії для вибору змішувача

У відділах будинку представлений великий вибір змішувачів. Тут можна зустріти класичні види та надтехнологічні пристрої. Насправді зробити правильний вибір непросто. У цьому випадку рекомендують враховувати той факт, що ціна безпосередньо відповідає якості виробу.

Що робити, щоб не помилитися у виборі? Для цього рекомендують докладно вивчити будову конструкції, її функціональні можливості, матеріал і монтаж. Варто зазначити, що бюджетні моделі виготовляють із легких алюмінієвих сплавів, які не витримують напору. У місцях з’єднання з’являються тріщини.

Сучасні моделі за своїм пристроєм поділяються на два типи:

 • Вентильний;
 • Одноважільний.

Перший тип керується шляхом впливу на вентилі гарячої та холодної води. Такі змішувачі вважають класичним варіантом для оформлення зони релаксу. На фото змішувача для ванної представлена ​​сантехніка з механізмом одноважеля.

Що стосується монтажу конструкції, то сучасні моделі можуть монтуватися на вертикальній площині або фіксуватися на бортову частину купальної чаші.

Встановлювати такий змішувач на борт ванної має професійний сантехнік. Фахівець правильно визначить область для розташування сантехнічного обладнання, а також запобігти появі протікання під час експлуатації виробу.

В свою чергу вентильні змішувачі поділяються на три категорії:

 • Обмежено-обертальні;
 • Зворотно-поступальні;
 • Обертально-поступальні.

Одноважільні дозволяють контролювати температуру струменя шляхом напряму важеля в ліву або праву сторону. Вони, як і вентильні, можуть монтуватися на вертикальну площину або на борт ванної чаші.

Одноважільні моделі мають дисковий або кульовий картридж. Саме ці деталі відповідають за можливість керування потоками холодного та гарячого струменя.

Фахівці рекомендують попередньо визначитися з моделлю та способом монтажу. До того ж необхідно ознайомитися з фірмою виробником та відгуками реальних споживачів.

Професійні сантехніки не рекомендують придбати дешеві моделі. Як було зазначено вище їх виробництва використовують сировину низької якості. Перебої у подачі струменя можуть спровокувати механічну деформацію всередині виробу або спровокувати виникнення тріщин у місцях з’єднань. Ціна на змішувач для ванни залежить від його пристрою, дизайну та матеріалу.

Особливості двохвентильних моделей

Цю модель змішувачі вважають традиційним варіантом. Регулювати температуру та інтенсивність подачі водного струменя можна шляхом впливу на два вентилі.

 • Цей різновид приладу має доступну вартість та лаконічний дизайн, який здатний вписатися в будь-який інтер’єрний простір.
 • Таким чином змішувач із двома вентилями можна зустріти у класичній, сучасній ванній.
 • Пристрій для подачі та закриття може містити в собі різьбовий або металокерамічний механізм.
 • Основним недоліком кранів 1 виду вважають швидке зношування.
 • Справа в тому, що всередині є гумова прокладка, яка застосовується як запірна деталь.
 • При появі гучного гулу та сильної вібрації під час роботи змішувача можуть з’явитися численні протікання.

Позбутися такої проблеми можна шляхом заміни гумової прокладки на нову деталь. Моделі змішувача для ванної кімнати з душем ремонтуються за таким же принципом.

Якщо протікання з’явилися в області лійки, то фахівці рекомендують замінити її на іншу деталь. Здійснювати ремонт у цьому випадку вважається недоцільним. Як правило, місця з’єднання оснащені різьбовим механізмом.

Що є одноважільний змішувач

Останнім часом подібні моделі вважаються популярними та затребуваними на ринку сантехнічного обладнання. Подібний вибір базується на їх незвичайному дизайні та легкому способі керування.

 • Регулювати швидкість подачі рідини та її температуру можна при впливі на ручку. Швидкість подачі водного потоку визначається напрямком положення вгору-вниз, а температурний режим шляхом напряму важеля в ліву або праву сторону.
 • При виникненні несправності необхідно замінити картридж. У разі заміною гумової прокладки не обійтися. Щоб змінити внутрішній вміст, необхідно розібрати всю конструкцію.
 • Моделі з дисковим механізмом витягуються за допомогою картриджа сантехнічним ключем. З несправною деталлю рекомендують звернутися в магазин сантехніки для покупки нового елемента. Завершальним етапом буде фіксація нової деталі на місце.Сучасні змішувачі з одноважільною системою керування поділяються на дві категорії:

 • Моделі з керамічним картриджем;
 • Вироби із шаровим клапаном.

Їх експлуатаційні якості практично однакові.Однак під час вибору необхідно враховувати тиск у водопровідній мережі.

Моделі змішувачів одноважеля, всередині яких встановлений керамічний картридж вважаються дуже чутливими до складу води.

Щоб продовжити експлуатацію сантехнічного виробу, рекомендують встановити фільтр у районі труби, що подає. Він допоможе механічно очищати рідину від різного сміття.

Однважільний змішувач вважається раціональною покупкою. У цьому випадку ціна безпосередньо відповідає якості сантехнічного обладнання.

При підборі важливо враховувати розмір та стиль виробу. Наприклад, довгий змішувач у ванну має підбиратися з урахуванням площі приміщення.

Фото змішувачів для ванної кімнати