Єршик для унітазу: 100 фото найкращих моделей (підлогових, з підставкою, силіконових, керамічних, гумових)

Єршик для унітазу – якими бувають? Правила вибору та підбору аксесуарів, фото моделей з гарним дизайном

Йоршик – це одна з головних деталей в оформленні туалетної кімнати. Якщо придбати невдалу модель, весь дизайн інтер’єру може стати абсурдним.

Тому при виборі цієї речі потрібно враховувати всі критерії, це практичність та зовнішній вигляд.

Правила вибору йоржика для унітазу

У магазинах представлений величезний вибір різних моделей цього пристрою.Уважно слід звернути увагу на такі його критерії:

 • Гладка ручка, на ній не повинно бути складних рельєфів або шорсткості;
 • Щетина має бути виконана із синтетичного матеріалу;
 • Можливість міняти ворс;
 • Провітрюваність утримувача.

Дешеві моделі не володіють можливістю міняти щетину, з цієї причини не рекомендується купувати. При покупці варто звертати увагу на варіанти, які можна замінити. Це пояснюється тим, що ворс швидко вбирає різні бактерії, і міняти його потрібно з періодичністю раз на місяць.

Досить проблематично знайти в каталогах йоржик, що має склянку, яка провітрюється. Існують конструкції, що дозволяють окремо тримати ручку, а вода зі щітки стікає в ємність.


Варіанти ручок та насадок для йоржика

Квач — це спеціальний пристрій, зроблений із синтетичного волокна або силіконових пластин, що тримаються на палиці. Довжина тримача становить півметра, може бути виконана з дерева, металу, пластику, силікону.

Продається зазвичай все комплектом, що складається із щітки та склянки. Він може бути підлоговим або підвісним, все залежить від вибраної моделі.

У продажу є такі види єршиків для унітазу:

 • Кругла насадка та пряма палиця – це досить популярний тип, він зустрічається практично в будь-якому магазині, їхня вартість досить низька. Така модель має вигнуту ручку, але користі від неї мало, тому що чистить погано;
 • Головка має довгасту форму, а ворс розташований із двох сторін. Таким пристроєм зручно чистити, оскільки воно дістає важкодоступних місць. Єдиний недолік – це щітка, яка важко очищається. Головку необхідно ретельно промити, а краще замінити за місяць;
 • Квач із силіконового матеріалу. Практична річ, тому що не потрібно часто міняти.Чистить чудово, і на голівці не накопичується бруд;
 • Єрш у формі літери D із силікону з металевою ручкою. Добре очищає туалет, після застосування достатньо промити під водою;
 • Насадка у вигляді спіралі, а тримач гнучкий. Обробляє важкі місця, легко миється струменем води;
 • Одноразовий квач. Гігієнічний варіант, оскільки після застосування необхідно викинути його.


Основний функціонал квача

У деяких європейських країнах та Америці не знають, що існує такий засіб для чищення туалету. Це тим, що у деяких регіонах особлива система змиву. У них вода спускає великим потоком, що видаляє всі сліди.

У Росії є бачки, тому вода надходить малими дозами, що не дозволяє повністю змити всі сліди, і необхідно для підтримки чистоти використовувати навісний або підлоговий йоржик для унітазу.

Ще цей предмет допомагає запобігти утворенню вапняного нальоту. Він позбавляє поверхню різних мікробів, які у великій кількості можуть бути небезпечними для життя людини.

Матеріали насадки та ручки йоржика

Є великий вибір цієї продукції, в основному популярністю користуються недорогі пластикові комплекти. Можна придбати металеві або керамічні йоржики для унітазів. Деякі виробники випускають утримувачі із силікону, нержавіючої сталі, дерева.

 • Пластикова модель має низьку ціну. Основний недолік, це необхідність постійно змінювати, оскільки перестає виконувати свої основні функції.
 • Металевий пристрій прослужить своїми господареві тривалий час. Таку ручку легко мити і на ній не накопичуються мікроби та бактерії.
 • Утримувач з дерева не має жодних переваг, єдиний плюс — зручно тримати в руці.

Не варто вибирати виріб із натурального ворсу, оскільки це не практично і просто неможливо очистити чашу туалету. Щітка має бути синтетичною та твердою, тоді з легкістю можна прибрати забруднення.В останнім часом стали з’являтися моделі, виконані із силіконових пластин, що розташовуються по спіралі або з рельєфною поверхнею. Така продукція є достатньою гігієнічною, тому що добре очищає і легко миється під водою.

Дизайн квача

Єрш має бути не тільки практичним та зручним у використанні, ще необхідно, щоб він ідеально вписувався у загальну стильову концепцію туалетної кімнати.

Якщо приміщення виконане в сучасному дизайні, то підійде йоржик для унітазу з тримачем, який виконаний із пластику або металу. Для класичного стилю вибираються моделі із кераміки. Елегантно та розкішно виглядають вироби, що мають ємність зі скла.
Якщо кімната, виконана у сільському стилі, то варто придбати квач із ручкою з дерева. При виборі головне, щоб повністю вписувався в інтер’єр. Також необхідно, що предмет служив довго та добре виконував усі свої функції.

Правила користування йоржиком

Практично всі знають, як користуватися цим предметом. Проте, багато хто при цій процедурі припускаються помилок.Варто уважно вивчити рекомендації, як користуватися йоржиком для унітазу.

 • Сам власник потрібно брати за середину, якщо тримати його знизу, то можна забруднитись, якщо дуже високо, він може впасти в чашу.
 • На початку насадку потрібно трохи намочити і полити засобом для чищення, а потім вже приступати до збирання.
 • Не потрібно сильно терти поверхню, потрібно виконувати повільні рухи, щоб уникнути бризок.
 • Коли процедура завершена, потрібно пустити воду, також змив проводиться за допомогою квача.
 • Вдруге необхідно пустити воду, щоб промити виріб. Потім його трохи струсити, але всередині хащі.
 • Найбільше служить підвісний варіант, оскільки вода з нього стікає у колбу.
 • Якщо насадка змінюється, необхідно раз на місяць ставити нову.Змінний йоржик для унітазу є практичною моделлю, тому що не потрібно купувати та підбирати квач, досить просто змінити насадку, а зовнішній вигляд повністю збережеться.

Зазвичай мало хто звертає увагу на йоржик, але він є основним елементом інтер’єру. При правильному підборі він може ідеально вписатися в дизайн приміщення, і стати справжньою родзинкою.


Фото йоржиків для унітазу