Як оформити спальню (200 фото): новинки дизайну 2022 року, ідей та гарних поєднань інтерєру спальної кімнати

Як оформити спальню: фото-підбірка незвичайних ідей для оздоблення підлоги, стін та стелі в сучасному стилі. 5 модних трендів дизайну

Спальна кімната є центральною частиною будь-якої квартири чи приватного будинку. Правильно її оформити та облаштувати дуже важливо, це дасть всьому приміщенню правильну атмосферу.

Недарма, саме спальню називають кімнатою-охоронцем домашнього вогнища. У сучасному дизайнерському світі придумано безліч різноманітних ідей і незвичайних рішень для покращення інтер’єру даної кімнати.

Найважливішим для вас буде не заплутатися у всьому цьому різноманітті варіантів, спокійно проаналізувати все і вибрати найкраще.

Ідеї для сучасної спальні

Перш ніж розпочинати конкретний аналіз та розгляд готових проектів спальних кімнат, вам точно не завадить вивчити кілька порад щодо оформлення сучасного інтер’єру.
Вибір правильної колірної гами.Підібрати правильні відтінки для спальної кімнати дуже важливо:

 • Загальна колірна гама кімнати має не тільки візуальний, а й психологічний ефект на людину, яка знаходиться всередині.
 • Не потрібно підбирати надто чудернацькі та яскраві кольори, їх краще припасти для оформлення кухні або вітальні.
 • Спальня, як-не-як, сприймається як місце повної гармонії та відпочинку, тому й кольори мають бути відповідні.
 • Приглушені строгі тони ідеально підійдуть. Не треба дратувати погляд і вкотре збуджувати нервову систему яскравістю.
 • Так само практично у всіх спальних кімнатах є штори.

Добре в такій ситуації підходять шовкові однотонні штори темно-синього, чорного або бордового кольору.
Електронна техніка. Існує негласне правило, яке стосується того, що в спальній кімнаті не повинна бути електронна техніка. У сучасній спальні не потрібно ставити телевізори чи комп’ютери. Для цього існують спеціальні робочі кабінети чи вітальні. З подібної сучасної техніки можна встановити витяжку чи кондиціонер.

Двері.Двері повинні бути завжди зачинені, це все-таки спальня. Не варто робити цю кімнату прохідним двором. Ідеально підійдуть міцні дерев’яні двері без скла. Відсутність скла дуже важлива, спальня не повинна переглядатися.

Варіанти обробки стін, стель та підлоги в спальні

Грамотне оздоблення має бути не тільки красивим і привабливим, але ще й якісним. До того ж, неабияку роль відіграє екологічність усіх матеріалів, що використовуються в роботі.

 • Вони не повинні виділяти жодної шкідливої ​​пари в атмосферу і вступати в недоброякісні хімічні реакції.
 • Особливо це може завадити під час збирання, адже більшість засобів для догляду за оздоблювальними матеріалами є хімічно активними.
 • Якщо самі матеріали будуть вступати в активні хімічні реакції, це зруйнує абсолютно всю структуру і обробка прослужить недовго.

В якості найбільш підходящих та універсальних оздоблювальних матеріалів виділяють шпалери, ламінат, бавовняне покриття та екологічні види паркету.

Меблі для спальні

Як уже було частково описано вище, спальня не повинна бути особливо сильно захаращена меблями. Все потрібно ставити максимально корисно та практично. Більшість сучасних дизайнів спалень, які зараз актуальні, робляться в сучасному стилі, що чимось нагадує хай-тек.

Єдиний мінус такої спальної гарнітури в тому, що вона досить дорого коштує і дозволити собі її можуть лише люди з значним бюджетом.

Щодо розподілу місця під меблі, то більшу частину простору в спальній кімнаті має займатися ліжко. Найкраще розмістити її так, щоб у трьох сторонах від неї було місце.

 • Не потрібно розташовувати її боком до стіни впритул. Це зовсім не практично і у вас може не вистачити місця для встановлення інших меблів.
 • Так само, жодна сучасна спальня не обходиться без великої шафи для речей.
 • Немає особливої ​​різниці з погляду економії місця в тому, яку саме шафу використовувати.
 • Вибір цього елемента меблів залишається повністю за вами і залежить від того, який стиль спальної кімнати ви намагаєтеся витримувати.
 • Пропорції ліжка та загальних розмірів кімнати також мають бути дотримані.
Не потрібно встановлювати занадто велике ліжко, якщо воно ледве поміщається до спальні, це абсолютно непрактично. Безглуздо виглядає і зворотна ситуація, не варто ставити маленьке за розмірами ліжко в широку та масштабну спальну кімнату.

Це, як-не-як, головний елемент меблів у цій кімнаті і буде не дуже добре, якщо вона загубиться на тлі інших меблів.

Готові дизайн-проекти для спальні

Здебільшого роблять спальні кімнати у трьох відмінних напрямках:

 • Натуральне оздоблення. В основному це спальні, виготовлені з екологічно чистих матеріалів. Такі кімнати набули великої популярності серед власників приватних будинків. Так як такі приміщення, найчастіше, виготовляються з дерева, спальні теж оформлені в подібному стилі. Це забезпечує приємний запах свіжої деревини та естетичний зовнішній вигляд. Єдиний мінус такої спальні – небезпека при спалахах.Погана вогнестійкість деревини є очевидним фактом, тому потрібно бути акуратним у подібних ситуаціях. Найкраще, не допускати подібне або мати всі інструменти для швидкого та легкого пожежогасіння.
 • Хай-тек. Трохи про нього йшлося вище. Додати можна тільки те, що колірна гама повинна складатися переважно із срібних, платинових та чорних відтінків. Вітається матове або глянсове оздоблення, тільки не потрібно з цим переборщувати, щоб не вийшло занадто багато відблисків. Також, чудово виглядатимуть дзеркала, але теж, без особливого фанатизму.
 • Літній стиль. Це найбільш приємний вид спалень, який чудово підходить для дачі. Основними відмінними рисами подібного оформлення спальної кімнати є приємні та глибокі кольори, простір та ненав’язливе освітлення. Такі спальні можуть бути обладнані кондиціонерами. Також вітається багато авторського творчого оформлення, на кшталт малюнків на стінах або власного оформлення деяких елементів меблів. Загалом чудовий варіант для творчих людей.
Фото ідей, як оформити спальню