Вітальня з балконом: 180 фото варіантів зонування та гарного планування

Вітальня з балконом: стильні приклади суміщення та об’єднання двох кімнат, 180 фото інтер’єрів

Господарі квартир, які доповнені лоджією або балконом, цілком можуть використовувати цю площу як корисну, застосовуючи ідеї об’єднання даних просторів. Однак тут є переваги та недоліки.

Проте, оформивши все правильно і зробивши унікальний, красивий дизайн цих просторів, можна досягти ідеального порядку, збільшення житлової площі та ергономічного використання вітальні.

Що потрібно знати перед початком робіт

Один із важливих нюансів: варто з’ясувати, в якому конкретному випадку для об’єднання цих приміщень потрібно отримувати дозвільні документи у відповідних інстанціях, а коли цього точно не потрібно.Зокрема, якщо просто видалити двері, трохи розширити отвір і зонувати простору гардиною, отримувати на це дозволів, швидше за все, не потрібно. А ось коли господарі квартири мають намір повністю усунути межі між вітальнею та лоджією, варто проконсультуватися з цієї нагоди у БТІ.

Усунення перегородок та несучих стін може становити небезпеку. Це може призвести до різного роду обвалу стін або руйнування інших конструкцій будинку.

Важливі моменти ремонту

Усім відомо, що у більшості багатоповерхівок балкони не утеплені, як і лоджії. Щоб якісно провести об’єднання, ремонт та оформлення вітальні та балкону, бажано подбати про тепло- та гідроізоляцію.

Має встановити на лоджії багатошарові пластикові вікна з профілем, що застосовується для стандартних вікон житлових приміщень. Це важливо, оскільки навіть при хорошому опаленні, взимку тепло випаровуватиметься через неякісні вікна.

Крім того, важливо пам’ятати, що простір лоджії або балкона належить повноцінно висвітлити. Це можуть бути окремі світильники або продовження системи освітлення вітальні.

Плюси об’єднання вітальні та лоджії

 1. Збільшення житлового простору.
 2. Можливість отримати унікальний дизайн цих приміщень, додавши їм більшого благоустрою та краси.
 3. Велика кількість варіантів зонування на будь-який смак та гаманець.
 4. Простота оформлення інтер’єру, який робиться за єдиним принципом.

Загалом рішення об’єднувати такі простори є характерним для власників малогабаритних квартир.Але дизайнери радять проводити такі ремонти і в квартирах більше, де маленька зала, або хочеться оновити інтер’єр, привівши його у відповідність сучасним віянням.

Негативні сторони

Мінусів менше, ніж плюсів, але вони вагомі.

 • По-перше, ризик обвалу, якщо в результаті суміщення вітальні та лоджії зруйновано несучі перегородки. До того ж, коли на це не отримано дозволу, доведеться заплатити великий штраф за порушення закону.
 • По-друге, перспектива обвалу стелі або зовнішньої стіни зовсім не виправдовує рішення про об’єднання.

Ще один мінус – для втілення ідей суміщення вітальні та балкону потрібно значно витратитись. І не лише на демонтаж та створення нових типів зонування, а й на утеплення лоджії чи балкона.

Можуть виникнути труднощі в отриманні дозволу на перепланування, або спеціалісти відповідних структур заявлять про те, що об’єднання неможливе.Балкон у загальному інтер’єрі

Після того, як отримані відповідні документи, а проект перепланування готовий, можна приступати до пошуків дизайнерських рішень.

 • Якщо доведеться оновити набір меблів у вітальні, бажано подбати і про її покупку.
 • Варто замовити гарнітур за індивідуальними параметрами.
 • Наприклад, виконати в одному стилі предмети для залу та балкону.

В оформленні стін, стелі та підлоги доцільно вибирати родинні відтінки, або взагалі замостити обробку з одних матеріалів. Це доречно у випадку, коли перегородки між вітальнею та лоджією немає, і вона стає продовженням зали.

Які відтінки віддати перевагу

Дизайнери радять застосовувати світлі тони оформлення вітальні та балкону, а меблі вибирати з різноманітності контрастної гами. Але можна задрапірувати поверхні в стилі «Скандинавія» і придбати світлі, або й зовсім білі меблі.

У вітальні не готується їжа, не розбризкується жир і кіптява. Тому віддаючи перевагу такому напрямку в оформленні, господарі не помиляються.

У тренді сіра та бежева гама, відтінки з бузковим та ніжно-рожевим підтоном, схожим на невагому пінку. Якщо вибирати контрастні тони, варто поєднувати чорно-білу гаму, ванільний із червоним або синім, жовтий із бежевим або білим. Тут все залежить від уподобань домочадців.

Меблі у вітальні можна встановлювати стандартним способом, зонувавши простір на кордоні з балконом масивним кутовим диваном.

Якими шторами драпірувати вікна

Кольори, фактура та тканини, з яких виготовлені фіранки для залу та балконних вікон, варто поєднувати, вибираючи їх за принципом ідентичності. Наприклад, невагомий тюль оливкового кольору – у вітальню, штори на пару тонів темніші або світліші – на балкон.

 • Якщо перегородки між залом та лоджією немає, на вікна варто замовити вертикальні тканинні жалюзі.
 • Вони відмінно регулюють світлопроникність, ергономічні та практичні.
 • Якщо вибір упав на щільні штори для балкона, їх можна декорувати відповідно до загального інтер’єрного рішення.
 • На вікнах красиво виглядають декоративні метелики, підв’язки з квітковим принтом та елементами ліпнини.

Чи потрібно оформляти міжкімнатний отвір

У деяких випадках є сенс повісити в цьому просторі легкі фіранки, які обрамлятимуть кордони між вітальнею і балконом.

Але доцільно цього і не робити, оформивши територію перед входом на лоджію парою горщиків для підлоги з квітами або зробивши дворівневу підлогу.

 • Балкон може стати окремим житловим простором з повноцінним спальним місцем або робочим кабінетом.
 • У такому варіанті не варто вигадувати особливих систем зонування, а просто обладнати території відпочинку чи трудової діяльності.

При облаштуванні в зоні балкона ботанічного саду, теж не варто дбати про зонування, або оформлення цієї зони фіранками.

Гостина цілком природно переходитиме в квітник.

Фото оформлення вітальні з балконом