Вітальня, що проходить: 120 фото ідей дизайну. Огляд зручних варіантів планувань та зонування

Вітальня, що проходить: нестандартні варіанти, як правильно оформити прохідну кімнату (поради з облаштування від дизайнера)

Питання правильного планування прохідної вітальні задається часто. У такій кімнаті складно поєднати поняття зручного та красивого інтер’єру. А так хочеться.

Для цього потрібно з дотриманням правил, розмістити меблі між дверними та віконними отворами так, щоб не порушилася цілісність та гармонійність інтер’єру. Крім того, заздалегідь потрібно визначити всі функції кімнати, щоб об’єднати їх на одному просторі.

Ідеї планування прохідної вітальні

Звична схема дизайнерського оформлення кімнати з одними дверима у прохідній вітальні не працює.

Щоб обставити таку кімнату правильно, потрібно відповісти на кілька запитань:

 1. Розташування дверей.
 2. Як вони встановлені.
 3. Матеріал покриття для підлоги.
 4. Простір поділяється на зони.
 5. Підбір меблів з урахуванням функції тієї чи іншої зони.Правила створення функціональних зон

Меблі в кімнаті розставляються не хаотично, аби влізли.

 • Для початку кімната ділиться на сегменти із функціональним призначенням. Але важливо, щоби сильних відмінностей між ними не було.
 • Наступний крок – це спланувати розміщення меблів у кожній зоні так, щоб зберігалася загальна ідея інтер’єру.
 • Освітлення допомагає виділити простір кожної зони.

План зонування прохідної вітальні залишається до розміщення меблів.

Організація інтер’єру з різним розташуванням отворів

На оформлення прохідної вітальні впливає розташування прорізів. Вони задають можливість провести зонування в кімнаті та облаштувати її меблями у чотирьох варіантах.

 • При паралельному розташуванні прорізів вітальня ділиться на кілька ділянок. Для першої зони вибираються меблі так, щоб не було захаращення проходу. Це можуть бути полиці, стелажі та телевізор. Без щільних штор важко дивитися телевізор, якщо він буде встановлений навпроти вікна. Важко уявити вітальню без таких необхідних меблів як зручний диван, до нього два крісла та невеликий столик. Такий набір встановлюється у другій зоні.
 • Складно підібрати комбінації розміщення предметів меблів при діагональному розташуванні прорізів. Функціональна площа дуже невелика. Для монтажу телевізора вибирається місце поруч із дверним отвором. Диван та маленький столик займає простір навпроти.Ділянка декорується, але важливо знати міру в кількості елементів.
 • Розташування прорізів на суміжних стінах робить незручним лише один кут у прохідній вітальні. На решті площі можна дати волю своєї фантазії. На стіну з прорізами чудово впишеться телевізор. Поруч із ним прикрасять його простір полиці та необхідний гарнітур. Решта території займається будь-якими меблями.
 • Легко організувати розміщення меблів у прохідній з прорізами на одній стіні. Місце між дверима займається телевізором із полицями. А якщо відстань між ними дозволяє, можна організувати ще й камін. Навпаки встановлюються меблі. Великий вільний простір дозволяє підібрати меблі та декор за бажанням.

Прикраса прохідної вітальні

Не залишити без уваги кожен сантиметр площі – ось девіз декорування прохідного приміщення.
Кілька порад полегшать завдання.

  Якщо дверні прорізи на одній площині, то декорування пройде за правилом симетрії. Перший варіант – це стіну між дверима виділити та зробити на ній акцент. Другий варіант – розмістити по обидва боки дверей однакові елементи декору. Баланс буде збережено.
 • Простір здаватиметься повітряним та легким із розсувними дверима. Коли забираються стандартні двері, площа візуально стає більше. Такий самий ефект буде від вставок зі скла у суміжній стіні вітальні та спальні.
 • Отримавши згоду від відповідних органів, можна перенести отвір. Тоді прохідна територія частково відійде під коридор.
 • Вже не візуально, а по площі простір збільшиться після з’єднання коридору та вітальні.

Поради дизайнерів

Кінцевий результат оформлення вітальні з кількома дверними отворами – це затишна та простора кімната, оповита світлом.Поверхні зі скла додадуть повітря, зроблять атмосферу легкою та просторою. Дотримуючись цього правила, скляні перегородки встановлюються замість міжкімнатних стін, які не несуть.

 • Зонування простору не проводиться без обґрунтування. Зайві «кутки» лише захаращують простір. І навіть умовні межі не потрібні, якщо вітальня справляється зі своїм функціональним завданням.
 • Переміщення по прохідній має бути вільним. Об’ємні та масивні предмети будуть незручними. Чи не вписуються в інтер’єр і велика люстра. Лаконічний торшер та бра тут будуть більшими до місця.
 • У «хрущовці» повітряний тюль на великому вікні створює ілюзію просторої кімнати. Перегородка із дзеркалом або з глянцем навпроти цього вікна буде працювати як відбивач і зробить вітальню дуже світлою та теплою. Простір побільшає, якщо приєднати кухню.

Приховати що в кімнаті не одні двері можна їх маскуванням. Вдалим рішенням залишається розпис на стінах, що переходить на двері. Головне не порушити цілісність інтер’єру.

Фотобої зорово розширюють простір прохідної вітальні. Зі зворотним ефектом працюють великі візерунки на стінах і шторах у кімнаті. Ідеальним варіантом будуть шпалери з дрібним візерунком або у світлих тонах.

 • На підлогу прохідної вітальні ламінат та плитка укладаються по діагоналі. Не можна забувати, що темні тони зменшують площу, а світлі роблять її візуально більше.
 • Покриття для підлоги у вітальні має бути стійким до механічних пошкоджень, зручним, теплим, привабливим.
 • Адже саме в цій кімнаті найбільше всі члени сім’ї та гості проводять час. Не завжди це тихі сімейні вечори, іноді й галасливі свята з танцями.

 • Рейтинг підлогового матеріалу для прохідної вітальні виглядає так: ламінат, паркет, кераміка, лінолеум, наливна підлога.
 • Ковролін швидко витоптується. Доречнішим буде невеликий килимок біля дивана.

Легкі прозорі матеріали дозволять впустити у вітальню багато природного світла. Щільні штори потрібні лише під час перегляду телевізора, встановленого напроти вікна. Посилити потік світла допоможуть точкові світильники по периметру кімнати. Для комфорту монтуються світильники із регулюванням напрямку променів.

Фото вітальні, що проходить