Вузька вітальня, як грамотно оформити? ТОП ідей красивих інтерєрів

Вузька вітальня – оригінальні приклади усунення недоліків планування (135 фото найкращих рішень дизайну)

Власники сучасних та радянських багатоповерхівок, планування «хрущовки», часто скаржаться на вузькість своїх віталень. Такі вузькі, подовжені кімнати прямокутної форми містять більше ремонтних нюансів щодо просторої обстановки приміщення.

Незручності такої вітальні включають незручне планування, погане освітлення і невеликі розміри. Щоб вдало обставити кімнату меблями, потрібна чітко продумана ідея, яка дозволить уникнути відчуття тунелю.

Ідеї для ремонту у вузькій вітальні

Є продумана ідея – майже запорука успішного ремонту. Вирішити труднощі з ремонту та планування вузьких віталень можуть різні хитрі візуальні хитрощі, наприклад, правильно вибрані кольори та відтінки шпалер, меблів тощо.

Рада: Продумайте кожен квадратний метр, наявний площі при ремонті. Найголовніше правильно розмежувати простір у вітальні.


Перед фарбуванням стін або вибір шпалер варто визначитися з дизайном всього простору. Зверніть увагу на такий дизайн, який запропонує вам створити більше візуального простору, наприклад, мінімалізм.

Вибір стилю вітальні

Така стилістика кімнати має монохромну колірну гамму, яка не крастиме простір і «повітря» у приміщенні. Мінімалізм не обтяжить без того вузьку кімнату, що давить.

Довідка: Мінімалізму властиві прямі лінії, які забезпечать потрібну геометрію та виразність, а також відсутні зайві деталі, які не стануть на заваді у просторі приміщення.

Окрім стилю «Мінімалізм» також можна поекспериментувати з «Лофт» дизайном. Рішення щодо ремонту може таким, як, наприклад, знести стіни-перегородки. Взяти та з’єднати дві окремі кімнати — зал із кухнею. Такий прийом тільки при професійному об’єднанні додасть додаткові метри площі для вітальні та створить нічим не обмежену атмосферу.

  • Рада: За відсутності можливості об’єднання кухонної кімнати з вітальнею, то можна спробувати зонування, а саме використовувати меблі, що «зонують».
  • У цих двох наведених прикладах краще пофарбувати стелю у світлий, білий колір, який послужить візуальному збільшенню висоти стелі.
  • Рада: Щоб позбавитися стандартного ремонту спробуйте внести «родзинку» у свій дизайн вітальні. Наприклад, використовуйте цегляну кладку або штукатурку грубої текстури тощо.
  • Третє рішення щодо дизайнерського ремонту вузьких віталень – Скандинавський дизайн. Цей дизайн визначає безліч білих відтінків. Вони зорово розширять і трохи заповнюють відсутність потрібної кількості природної освітленості кімнатної площі, але не слід забувати про додавання інших доступних джерел освітлення.
  • Рада: Білі кольори розбавте декоративними аксесуарами яскравих кольорів, наприклад, килимки, подушки. Такий прийом є постійним у скандинавському стилі.

Зверніть увагу, що краще не використовувати проектування приміщення в стилі «шеббі-шик» і «Ампір», тому що для цього дизайну звичайні надлишки помпезності в декорування і меблів у вузьких кімнатах і без того мале простір скоротить його вдвічі.

Вибір кольору для вузької вітальні

Якщо не хочете дотримуватися певного стилю, то придивіться до колірних рішень:

  • Світлий відтінок для довгастих стін та насичений блакитний для коротких – дозволить скоригувати вузькість вітальні
  • Чорний та білий колір – дозволить зробити оформлення виразним, але не забудьте про додаткове штучне освітлення
  • Всі бежеві тони (молочний, кавовий) – створять для будь-якої кімнати просторе приміщення з м’яким інтер’єром

Порада: Якщо кімната знаходиться на південній або східній стороні, не бійтеся холодних відтінків, наприклад блакитної або сірої, оскільки приміщення не відчуває нестачу в природному світлі. Такі відтінки додадуть свіжості у тандемі з теплими квітами бежевого або деревини.

Повертаючись до дизайну «Мінімалізм», монохром добре поєднується з гамою рожевого, червоного, зеленого тону та іншими.

Покриття підлоги у вузьких вітальнях краще виконати у вирішенні паркету, ламінату або лінолеуму з перпендикулярними або діагональними візерунками на довгастих сторонах.

Рада: При тому, що якщо ламінатне покриття укласти з візерунком вздовж довгих стін, то таке покриття виграшно виглядатиме, якщо виконано у світлих тонах, а шпалери одноколірних кольорів.

Стеля, як і завжди, найвиграшніший колір – білих або бежевих тонн.Без різниці в якому варіанті – пофарбований, матовий чи глянцевий натяжки. Такі відтінки додадуть візуальної висоти.

Меблі для вузьких віталень

Мистецтво зроблені ремонтні роботи, правильний підбір кольору шпалер, стелі серйозний крок до ідеального ремонту, але не менш важлива обстановка вузької вітальні. Необхідно також майстерно обставити меблями приміщення – це необхідно для збереження простору та візуального розширення.

  • Стандартна меблева обстановка не підійде для довгих та вузьких віталень.
  • Рада: Якщо розміри вітальні дозволяють, то диван краще розміщувати під куточком. Цей прийом допоможе відтворити зламану геометрію, яка збереже увагу від вузькості приміщення.

На жаль, найчастіше мешканці таких квартир мають можливість розставити меблі лише вздовж стін. Якщо іншої можливості немає, то зверніть увагу на невисокі та негабаритні меблі з оригінальними текстурами. Найлегше в такій ситуації вузькості купувати меблі на замовлення, таким чином ви отримаєте дійсно те, що необхідно саме у вашій ситуації.

Рада: Особистісний «дух кімнати» у вузькому приміщенні здатні створити невеликі журнальні столики, округлої форми, пуфи, світильники, квіти та інший декор.

Освітлення у вузькій вітальні

При виборі освітлення так само важливо як з усім іншим – не завантажувати простір.

Якщо існує гостра потреба в люстрі, то краще вибрати не темного кольору, а в постільних тонах, але на багато свіже рішення – це взагалі не використовувати її. Відмовившись від люстри зверніться за допомогою точкового світла на стелі та додаткових джерел штучного світла. Вони добре спрацюють із вирішенням проблеми зонування.

Вже готовий інтер’єр можна розбавити яскравим декором. Наприклад, живі квіти стануть вдалим рішенням декорування кімнати, оскільки будь-яка рослина – це затишок та розслаблення. Дзеркала – спосіб розширити межі приміщення, а яскраві текстиль, штори або фіранки створить лаконічний та яскравий акцент.


Так само використовуйте, фото в рамках, картини і те, на що здатна ваша фантазія. У декорі – немає меж. Наважуйтеся!

Фото дизайну вузької вітальні