Вітальня 20 кв. м: 120 фото ідей та найкращих прикладів дизайну 2024 року!

Вітальня 20 кв. м. – огляд вдалих планувань. Створення красивого дизайну інтер’єру від А до Я
Вітальня – одна з найфункціональніших кімнат у будинку, в якій найчастіше збираються всі його мешканці. Тут можна відпочити після важкого робочого дня перед телевізором або організувати галасливу вечірку або затишну сімейну вечерю, почитати книгу або обговорити з рідними питання. При вдалому плануванні одна кімната справиться з усіма цими завданнями.

Гостину площею 20 кв. м., не можна назвати великою, проте вона досить простора, щоб вмістити компанію з 4-5 осіб. Основною її зоною, як правило, виступає місце для відпочинку, де встановлюють м’які меблі та телевізор. Решту вільного простору приміщення може бути відведене під робочий кабінет, бібліотеку і навіть обідню зону.

Особливості планування та дизайну великої вітальні

Гостина 20 кв. м може мати прямокутну, квадратну форму або форму багатокутника.

Прямокутна вітальня – досить легко ділиться на зони, в одній з яких розміщують диван, в іншій – меблі для зберігання речей, письмовий стіл або обідня група. Якщо кімната сильно витягнута, важливо не перестаратися з елементами, що розміщуються в ній.

Оформляючи інтер’єр, бажано уникати громіздких стін та високих стелажів.В той же час, її простору цілком достатньо для організації вбиральні або ізольованого спального місця.

Квадратна вітальня завжди здається просторішою прямокутною, особливо, якщо має пару вікон. Проте, зонувати таке приміщення набагато складніше.


Непогано тут виглядатиме кутовий диван, розташований біля однієї з вільних стін. Не варто намагатися розмежувати простір за допомогою суцільних перегородок – якщо без зонування ніяк не обійтися, скористайтеся невисоким стелажем, барною стійкою або комодом.

При оформленні вітальні в приватному будинку її проект продумується заздалегідь. Вітається, якщо в кімнаті, що вийшла в результаті, буде не менше двох вікон і досить висока стеля. Її особливою прикрасою може стати пічка або камін, над яким дуже часто вішають телевізор, шикуючи навколо дивани або меблеву групу.