Вітальня 20 кв. м: 120 фото ідей та найкращих прикладів дизайну 2024 року!

Вітальня 20 кв. м. – огляд вдалих планувань. Створення красивого дизайну інтер’єру від А до Я
Вітальня – одна з найфункціональніших кімнат у будинку, в якій найчастіше збираються всі його мешканці. Тут можна відпочити після важкого робочого дня перед телевізором або організувати галасливу вечірку або затишну сімейну вечерю, почитати книгу або обговорити з рідними питання. При вдалому плануванні одна кімната справиться з усіма цими завданнями.

Гостину площею 20 кв. м., не можна назвати великою, проте вона досить простора, щоб вмістити компанію з 4-5 осіб. Основною її зоною, як правило, виступає місце для відпочинку, де встановлюють м’які меблі та телевізор. Решту вільного простору приміщення може бути відведене під робочий кабінет, бібліотеку і навіть обідню зону.

Особливості планування та дизайну великої вітальні

Гостина 20 кв. м може мати прямокутну, квадратну форму або форму багатокутника.

Прямокутна вітальня – досить легко ділиться на зони, в одній з яких розміщують диван, в іншій – меблі для зберігання речей, письмовий стіл або обідня група. Якщо кімната сильно витягнута, важливо не перестаратися з елементами, що розміщуються в ній.

Оформляючи інтер’єр, бажано уникати громіздких стін та високих стелажів.В той же час, її простору цілком достатньо для організації вбиральні або ізольованого спального місця.

Квадратна вітальня завжди здається просторішою прямокутною, особливо, якщо має пару вікон. Проте, зонувати таке приміщення набагато складніше.


Непогано тут виглядатиме кутовий диван, розташований біля однієї з вільних стін. Не варто намагатися розмежувати простір за допомогою суцільних перегородок – якщо без зонування ніяк не обійтися, скористайтеся невисоким стелажем, барною стійкою або комодом.

При оформленні вітальні в приватному будинку її проект продумується заздалегідь. Вітається, якщо в кімнаті, що вийшла в результаті, буде не менше двох вікон і досить висока стеля. Її особливою прикрасою може стати пічка або камін, над яким дуже часто вішають телевізор, шикуючи навколо дивани або меблеву групу.

Стиль інтер’єру для вітальні 20 м2

Сьогодні, працюючи над інтер’єром приміщення, дизайнери все частіше прагнуть створити єдиний простір. Без складних переходів, різнорівневої підлоги та оформлення стін та стель різними матеріалами кімната виглядає помітно більш вільною та просторою.

Якщо ж говорити про стилі, то для вітальні площею 20 квадратів можна сміливо вибрати класичний, сучасний, скандинавський, еко-стиль або мінімалізм, а також спробувати поєднувати відразу кілька напрямків.
Класичний стиль

Найактуальніший для вітальні. Особливо часто в оформленні сучасних інтер’єрів використовується сьогодні неокласика, для якої характерні стриманість, симетрія та строгість ліній.

 • Меблі, що підбираються в даному випадку, так само повинні бути витримані в класичній формі, однак, при цьому вони виглядатимуть благородно і стримано.
 • Оформлений у класичному стилі інтер’єр найчастіше абсолютно нейтральний.

Про те, що він витриманий саме в «класиці», часто можна здогадатися, звернувши увагу, наприклад, на наявність ліпнини на стелі або величний камін у центрі кімнати.

Сучасний стиль

До недавнього часу асоціюватися у дизайнерів із поняттям мінімалізму. Сьогодні, у звичну строгість і стриманість цього стилю поступово починають додаватися яскраві кольори та оригінальні форми.

 • Допускається доповнення інтер’єру елементами декору, серед яких особливе місце займають дзеркала, картини, гарні рами чи предмети поп-арт культури.
 • З їхньою допомогою можна зайвий раз підкреслити вибраний для кімнати стиль і зробити своєрідні акценти на певних її зонах.

Скандинавський стиль

Простий і функціональний.Виконаний у скандинавському стилі інтер’єр не настільки строгий, як при мінімалізмі, що дозволяє додати до нього яскравих фарб та підвищуючих затишок елементів – подушок-думок, килимів із густим м’яким ворсом або теплих шкур.

 • Стіни вітальні роблять білими або пастельного кольору.
 • Меблі підбирають у натуральних відтінках або яскравих, насичених кольорах.
 • Вся вона повинна бути функціональною та зручною у використанні.
 • Допустимо додати в інтер’єр яскраві елементи декору – картини, вази, посуд та інші елементи, здатні оживити кімнату.

Еко-стиль

Один із нових напрямків у галузі дизайну, головною метою якого є створення для людини максимально природного оточення.

 • При створенні інтер’єру в еко-стилі особлива увага приділяється використанню натуральних матеріалів та нейтральній колірній гамі.
 • Створити у вітальні затишок допоможуть пледи, подушки та килимки, а також використання в декорі елементів старовини або фольклору.
 • Стіни та стеля кімнати можна обробити натуральним деревом.
 • Підлога – так само зробити дерев’яним або постелити покриття зовні максимально схоже на натуральне.

Надати інтер’єру особливу родзинку допоможуть живі рослини або сухі букети у вазах або зв’язках.

Мінімалізм

Для інтер’єру в стилі мінімалізм слід вибрати строгі, лаконічні меблі. У кімнаті розміщується лише те, що справді необхідно. Жодних надмірностей та додаткових елементів. Весь декор зазвичай забезпечують безпосередньо предмети меблів та освітлення.

Для стін підбирається білий колір, пастельні або сірі відтінки. Якщо ж необхідно зробити на чомусь акцент, цей елемент інтер’єру найчастіше виділяють кольором або незвичайною фактурою.

Розстановка меблів у вітальні 20 кв. м.

Перед придбанням у вітальню меблів, варто ґрунтовно поміркувати над тим, на які зони її планується розділити. Як правило, основну частину кімнати займає зона відпочинку, по-сусідству з якою можна розмістити бібліотеку, невеликий робочий кабінет або, наприклад, бар.

Почнемо з м’яких меблів. Її оптимальний «набір» слід підбирати, виходячи із способу життя та звичок господарів. Більшість її, як правило, розміщується в зоні, призначеній для відпочинку – біля телевізора, домашнього кінотеатру або каміна.

Найчастіше вибирають диван і пару крісел. Крім них, можна зупинити вибір на двох диванах або одній великій кутовій моделі. Будь-який із вибраних варіантів може бути доповнений кількома невеликими журнальними столиками або одним більше.

Кресла не обов’язково підбирати одного стилю з диваном. Головне, щоб вони були зручними та добре доповнювали загальну тематику, в якій оформляється кімната.

Для зберігання одягу та інших предметів побуту можна встановити вбудовані шафи, відкриті стелажі або полиці. Місце їх розміщення у вітальні визначається функціональним призначенням та загальним задумом реалізованого проекту.

Якщо у вітальні планується встановити обідній стіл, слід врахувати низку важливих моментів, а саме:

 • Встановлювати його краще ближче до дверей – так накрити буде зручніше та простіше;
 • Якщо в будинку часто бувають гості, слід віддати перевагу моделі овальної або круглої форми, оскільки вона здатна вмістити більшу кількість людей;
 • У безпосередній близькості до столу варто встановити комод або невеликий столик сервіровки, на якому завжди можна розташувати різні корисні дрібниці.

Варіанти освітлення вітальнею 20 кв. м.

Для вітальні площею 20 квадратів краще вибирати точкове освітлення. Як варіант, можна зупинитися на люстрах та настінних світильниках. Важливо, щоб освітлення у кожній окремій зоні вітальні регулювалось окремим вимикачем.

У зоні, де розташовані м’які меблі, додатково можна встановити один або кілька торшерів. Встановлювати їх потрібно так, щоб їхнє світло не відображалося в телевізорі і не змащувало тим самим картинку.

Однією з останніх модних тенденцій є установка у вітальні прожекторних ламп. Вони виглядають дуже стильно та добре освітлюють приміщення.

Фото новинок дизайну вітальні 20 кв. м.