Проект вітальні: поради щодо облаштування, дизайну. Правила розміщення меблів, 120 фото

Проект вітальні: детальний опис, як правильно спланувати оформлення інтер’єру.

Гостина займає центральне місце у будь-якій житлоплощі. Саме в цій кімнаті члени сім’ї проводять час за дозвіллям, спілкуються між собою вечорами або зустрічають гостей. Тому вітальню не дарма називають «обличчям» квартири чи будинку.

Господарі часто приділяють ремонту цієї кімнати більше уваги, ніж облаштуванню інших приміщень. Адже ціль кожного власника створити вітальню своєї мрії.

Де взяти проект

Якщо у людини досить вільного часу та море ентузіазму можна створити проект самостійно. Однак без певних знань у проектуванні та дизайні не обійтися. Чи цікаві ці професії? Тоді залишається вивчити їх основи та методом спроб і помилок зробити свій перший проект для особистих цілей.

Значно спростять процес розробки проекту вже готові ідеї. Їх легко знайти на численних інтернет-сайтах, тематичних виданнях та навіть у соццетях.

Третій, останній спосіб отримати проект для вітальні – це звернутися до професіоналів. Звичайно, це найдорожчий варіант, але заощадить час клієнта і дозволить з першого разу отримати бажаний результат.

Деталі проектування

При будь-якому способі створення проекту необхідно враховувати низку моментів.

Зазначимо найважливіші:

 1. Проект вітальні повністю залежить від її розмірів та форми. Якщо береться готовий дизайн приміщення, дуже важливо, щоб його площа відповідала тій вітальні, де планується ремонт.
 2. Враховують список меблів, які господарі хочуть розмістити у кімнаті. Вітальня не повинна бути перезавантажена предметами інтер’єру, але основні меблі, системи зберігання та елементи декору будуть присутні завжди.
 3. Вибір стилю оформлення приміщення. Напрямків дизайну багато. Як правило, мода змінюється і щорічно з’являються нові тренди. За власником завжди стоїть завдання віддати данину моді або зупинитись на власних ідеях.
 4. Кольорове рішення, створення оптимальної колірної палітри, що підходить до вибраного стилю.
 5. Наявність або відсутність зонування приміщення. Зазвичай у невеликих квартирах вітальня поєднує функцій та інших кімнат.
 6. Розміщення елементів та приладів освітлення, виділення місць під розетки та вимикачі.
 7. Терміни реалізації. Якщо терміновий ремонт, то навряд чи клієнта влаштують меблі або оздоблювальні матеріали з великим плечем доставки.
 8. Розмір бюджету. Підібрати проект вітальні легко на будь-який гаманець, при цьому із сумою витрат краще визначитися заздалегідь.

Стилі оформлення вітальні

Серед найпопулярніших напрямків дизайну можна виділити:

 • Сучасний. Концепція стилю заснована одночасно на простоті та унікальності. Кімната оформляється переважно у пастельних тонах. Декілька яскравих деталей у вигляді декору або текстилю розбавляють спокійну палітру.
 • Класичний. Класика виглядає благородно та вишукано. Важливими елементами даного напрямку є дзеркала та квіти. Квіти можуть бути як живі у вазі або на візерунках, наприклад, шпалер. Оздоблювальні матеріали та меблі у вітальню підбираються світлих відтінків.
 • Мінімалізм. Девіз цього напряму – нічого зайвого, все просто та функціонально. Тут використовуються холодні відтінки, акуратні моделі меблів. Наявність вільного місця полегшує щоденне прибирання.
 • Скандинавський. У кімнаті, виконаній у такому стилі завжди світло та затишно. Поєднання ніжних відтінків та насичених пастельних тонів створює неповторну атмосферу комфорту. Затишні м’які меблі доповнять картинку.
 • Ф’южн. Цей напрямок підійде тим, хто любить перебувати в яскравій та ненудній обстановці. Тут використовуються насичені кольори, створюються контрасти та підбираються незвичайні аксесуари.
 • Середземноморський. Перевага надається білому кольору та його відтінкам з використанням різних блакитних елементів. В інтер’єрі чудово виглядає декор ручної роботи.
Розташування предметів

Правильне розміщення меблів та інших елементів інтер’єру у вітальні дуже важливе. Спочатку зображаємо планування на папері або у спеціальній комп’ютерній програмі.

Ось кілька порад від досвідчених фахівців із ключових позицій:

 • Диван. Найкраще використовувати одну з трьох позицій, уникаючи розташування на лінії протяга. Розставляння меблів навпроти дивана наче запрошує сісти та відпочити. Розміщення біля дверей зручне за наявності частих гостей, які залишаються ночувати. Вибір на користь кутового дивана одночасно заощаджує площу кімнати, але збільшує м’яку поверхню меблів.
 • Телевізор. Майже у кожній вітальні є цей електронний пристрій. Ефектно та гармонійно виглядають моделі з великою діагоналлю. Ставлять телевізор на протилежній стіні від дивану.Залежно від концепції кімнати кріплять його на кронштейні або залишають на тумбі. Під час підготовки техніки та супутніх пристроїв бажано заздалегідь продумати розетки та місце та спосіб, куди сховати дроти.
 • Двері. Відкривати її можна як у бік вітальні, так і з неї. Головне її завдання не заважати руху та не створювати перешкод відкриття шаф або гардеробу.

Перед тим як розмістити будь-який предмет, варто розглянути всі варіанти та вибрати найбільш підходяще розташування.


Гостина плюс інша зона

Нерідко вітальню об’єднують за призначенням з іншими кімнатами.

Зазвичай у приміщенні поєднуються такі зони:

 1. Гостина-кухня. Створення єдиного простору для прийому їжі та відпочинку стало дуже популярним у наші дні. Люди не лише купують квартири в новобудовах з таким плануванням, а й зносять перегородки у вторинному житлі. Як правило, виходить багатофункціональна простора, світла, затишна кімната.
 2. Гостина-спальня. Варіант підходить для невеликих сімей, що мешкають в однокімнатній або двокімнатній квартирі. Як перегородку використовують різні стелажі, які також стають додатковим місцем для зберігання речей. У такій кімнаті можна повноцінно відпочити та провести вільний час.
 3. Гостина-кабінет. У наш час робочий кабінет як ніколи на часі. Працюючи на віддаленні, зручно поєднати вітальню та зону для праці.Під робоче місце відводиться невелика частина кімнати, встановлюється комп’ютерний стіл та крісло. Практично та комфортно.
Створити проект вітальні можна як самостійно, так і замовити професіоналів. У будь-якому випадку це непростий процес, що потребує творчого підходу та уваги до дрібниць.

Фото сучасних дизайн-проектів вітальні