Пошиття штор своїми руками: покрокова інструкція, як пошити стильні штори по викрійках із двох різних кольорів (фото, схеми та опис)

Пошиття штор своїми руками: готові ідеї та схеми. Майстер-клас для початківців з викройками для самостійного пошиття штор

Штори є важливою прикрасою будь-якого інтер’єру незалежно від призначення приміщення. На жаль, не завжди вдається підібрати текстиль за фактурою, стилем, кольором. У цей момент може виникнути бажання пошити виріб своїми руками.

Правила пошиття штор

Самостійне пошиття штор не таке складне, як може здатися на перший погляд. Основних фасонів фіранок існує лише 10. Необхідно досліджувати їх особливості, переваги, недоліки.

Окрім цього, варто визначитися з іншими нюансами.

 1. Довжина.
 2. Ширіна.
 3. Декоративні елементи.
 4. Стилістичне оформлення.
 5. Матеріал.

Вибір розміру квадратури приміщення

Неграмотно підібраний текстиль для штор може його не покращити, а зіпсувати. Крім того, штори можуть додати різні зорові ефекти.

Виключити проблеми допоможе кілька рішень, якими користуються досвідчені майстрині.

 1. Темні тони візуально зменшують габарити приміщення.
 2. Світлі візуально збільшують габарити приміщення.
 3. Наявність вертикальних смужок на тканині створить ефект збільшення висоти розташування стель.
 4. Горизонтальні смуги сприяють зоровому розширенню простору.


Матеріал, який буде використаний для пошиття, не повинен бути такого ж відтінку, як і колір шпалер. Подібна гама значно зіпсує зовнішній вигляд приміщення.


Вибір тканини для штор

Щодо кожної кімнати та її призначення можна вибрати свій варіант матеріалу для пошиття штор.

 1. Надають перевагу тканинам, стійким перед вбиранням запахів, забрудненнями, плямами. Вони повинні добре відпрати. Оптимальний вибір – льон або бавовна.
 2. Спальня. Розміщують фіранки із щільної тканини, яка допоможе затемнити приміщення у будь-який час доби. Як правило, це: оксамит, шовк, меблевий матеріал.Обов’язково підсилюють карниз, щоб він зміг витримати велику вагу портьєра.
 3. Дитяча. Фіранки мають бути виготовлені з натуральних тканин з яскравими кольорами.
 4. Гостина. У цій кімнаті розміщують подвійні штори, виготовлені з різного матеріалу, доповнені ламбрекенами. Вибір обмежується тим, що для вікон з південного боку будівлі варто вибирати портьєри з підкладкою, що виключить їхнє вигорання.

Витрата матеріалів

Щоб підрахувати певні параметри, необхідно враховувати наведені нижче моменти.

 1. Довжина. Це значення відстані від гачка карнизу до підлоги. Отриманий розмір збільшують на ширину стрічки, збільшену вдвічі. Вона необхідна для збирання фіранки. Також додають 2-3 см на борт, що підшивається над нею. Якщо є бажання, щоб портьєри частково лежали на підлозі, до отриманої довжини додають ще 10см.
 2. Ширіна. Значення підбирають з огляду на коефіцієнт складання. Ця відстань дорівнює ширині, якою має карниз, і наявну цифру збільшують у 2 рази з кожної сторони виробу. КС залежатиме від того, які фалди хочеться бачити на шторах. У важких тканин параметр дорівнює 15-2. Тобто, якщо обчислена ширина в 2м, необхідно придбати 3м полотна. У тонких виробів коефіцієнт 2,5-4м.
 3. Розмір припуску, призначеного для обробки верхнього, нижнього та бокового краю дорівнює 2см.
 4. Припуск, враховуючи усадку, повинен бути 10% від початкової довжини.

Варто зауважити, що якщо є бажання придбати матеріал, на якому буде симетричний малюнок, то додатково вираховують %відходу.


Типи швів

Під час зшивання, обробки можна застосувати кілька видів швів у вигляді:

 • Запошивочного;
 • Ролікового;
 • Московського;
 • Зигзагоподібного.

Останній варіант більш затребуваний у домашніх майстринь. Професіонали працюють із московською технологією зшивання.

Кріплення фіранки на люверси

Люверсами називають кільця, які виступають у ролі петель на фіранках.

Вони бувають:

 • Металевими та пластиковими;
 • У різних відтінках;
 • різноманітних дизайнів та розмірів.

Фурнітура підходить для штор абсолютно будь-яких видів, крім тих, що оснащені підйомними механізмами або якщо на них буде безліч складок.

Щоб доповнити завіси люверсами набувають кільця, спеціальну люверсну стрічку. Сама робота виглядає так.

 1. Полотно викроюють за заздалегідь підготовленим ескізом.
 2. Обробляють кожен край.
 3. Верхня частина виворітної сторони поєднується з люверсною стрічкою.
 4. Разом із цією стрічкою тканину загортають усередину.
 5. Прошивають.
 6. Роблять розмітку під кільця.
 7. Встановлюють люверси, окреслюють їх за внутрішнім діаметром.
 8. Вирізають отвори.
 9. Накладають кільця з двох сторін і засувають між собою.

Дизайн штор для житлових приміщень

Природно оформлення фіранок підбирають не лише за особистими уподобаннями, а й за тим, який інтер’єр обраний для обробки та декорування кімнати, яке у неї основне призначення.

 1. Гостина. Ідеально підходять штори, доповнені ламбрекени. Також вибирають “маркізи”, австрійські, імператорські чи подвійні.
 2. Дитяча кімната має бути легкою, повітряною, просторою. Фіранки повинні повністю відповідати їй. Як правило, це текстиль із класичним ескізом, декорований оригінальними накладками у вигляді метеликів, жучків, мультиплікаційних героїв. Якщо це спальня дівчинки, то фіранки можна прикрасити воланами, ламбрекенами.
 3. Спальня.Приміщення створено для релаксу, відпочинку після важкого трудового дня, проте, в ньому найкраще виглядатиме поєднання легкої тюлі з щільними, важкими портьєрами. Здебільшого їх виготовляють: елегантними, строгими, відповідно – прямими, без надмірностей.
 4. Квартира-студія. Для неї підходять штори на люверсах, петлях.

Найголовніше — скласти список вимог, яким повинні відповідати готові штори. Вони повинні ідеально вписуватися в загальну обстановку, стати гармонічним доповненням, і при цьому створювати затишок і комфорт.

Зшити виріб своїми руками не складно, потрібно лише правильно підійти до цього процесу, підготувати матеріали, обладнання та фурнітуру, нитки, ескізи.

Фото саморобних штор