Гарні штори для сучасного інтерєру: ТОП-150 фото

Гарні штори для сучасного інтер’єру: фото модних новинок та тенденцій 2022 року. Види штор з назвами та описом

Тюль і штори споконвіку прикрашали вікна. У світі дизайн таких речей регулярно змінюється. Через великий асортимент важко вибрати щось, що підходить для оформлення домашньої обстановки.

Щоб зробити правильний вибір, потрібно розібратися в сучасних стилях та як їх застосовувати.

Види сучасних штор

Існують різні класи та варіанти штор, які вписуються в інтер’єр певних приміщень. Зверніть увагу на специфіку та особливості кімнат.

Шторами можна підкреслити свій смак. Ринок пропонує безліч варіантів, однак лише деякі з них знаходять практичне застосування.

  • Класика. Ніколи не старіє, виглядає красиво та доповнюється супутніми елементами. Використовуються різні тканини. Для верхнього шару товстіші штори, які при закритті не пропускають сонячних променів. Для нижнього шару – прозорий тюль. У давнину класичний варіант штор доповнювали ламбрекени. Сьогодні класика застосовується без них у вітальні, спальні чи кабінеті.
  • Італійський стиль. Мова про романтичні фіранки, які не розсуваються з боків. Штори збираються по діагоналі за допомогою кілець та шнура.Такий витончений варіант чудово підкреслює романтичність атмосфери у спальні.
  • Рулонні штори. Практичний варіант завіс, які швидко закривають або відкривають віконний отвір. Зверху закріплюється валик, який намотується тканину. Звичайно, такий варіант фіранок не зовсім для краси, тому найчастіше його вибирають для офісних приміщень.
  • Прозорі схрещені штори. Штори щільно закріплюються на рейці, їх не можна пересувати. Прозорий матеріал допускає у приміщення м’яке приглушене світло. Варіант фіранок добре підходить у вітальню чи спальню.
  • Жалюзі. На ринку є великий асортимент горизонтальних чи вертикальних моделей. Раніше жалюзі було прийнято використовувати лише в офісному приміщенні, проте сьогодні існують модернізовані варіанти, які чудово підходять для домашньої обстановки. Різновид матеріалів дозволяє адаптувати жалюзі під будь-який інтер’єр.

Сучасні тенденції

Щоб красиво оформити квартиру фіранками, недостатньо знатися на різновиді виробу. Зверніть увагу на сучасні напрямки у дизайні домашніх інтер’єрів.

Якщо раніше здавалися модними стилі прованс або кантрі, сьогодні більше вітається стиль мінімалізму.Його основні характеристики — лаконічність та простота.

Раніше згадувалося, що класика не старіє. І це справді так. Нижній шар прикрашає прозорий виріб у білому чи пастельному. Верхній шар прикрашає щільну тканину з гарним принтом.

Геометричні візерунки є новим напрямком у сфері дизайну інтер’єрів. Ще одна особливість — яскраві кольори.Попит знайшли і асиметричні штори, що розкривають індивідуальність та описують смак господаря будинку. Порт’єри поділяються на кілька видів: перший варіант передбачає один короткий портьєр, а інший довгий – все це обрамляє віконний отвір. Друге – одна штора для однієї сторони.

Сучасні тенденції оформлення штор передбачають різні колірні рішення на будь-який смак. Можна наслідувати три поширені аспекти, які допоможуть визначитися з кольором штор.

  • Перспективним рішенням вважається використання двох кольорів: ліворуч червона штора, а праворуч синя. Це називається гра на контраст.
  • Для оформлення однієї сторони рекомендується використовувати також два кольори.
  • Перша сторона для портьєра з гарним принтом, а друга для однотонного відтінку.

Ще один варіант сучасного оформлення – використання прозорих штор, які захоплюють вікно та стіну. Ключовою перевагою є пропуск світла у більш м’якій формі, що створює почуття легкості та розширює простір.


Необхідно вибирати тюль без малюнка, щоб уникнути надмірного нагромадження. Щодо квітів, тут вітаються фіранки у будь-яких колірних рішеннях.

Візуальне розширення приміщення можливе за допомогою коротких фіранок, що закривають лише частину вікна та зберігаючи необхідне освітлення.

Рулонні штори виглядають лаконічно та оригінально. Їхнє використання не передбачає якихось складнощів, а розширюють функціональні можливості в плані регулювання світла.

Наприклад, залиште рулонні фіранки на половині вікна, або відкрийте повністю, якщо подобається насолоджуватися ранковим промінням сонця.Проста пряма форма дозволяє вибирати товар у різному оформленні та кольорі. Вражає простота догляду та практичне застосування у будь-якому інтер’єрі.Матеріали виготовлення штор

Виробник надає споживачам широкий вибір, однак важливо враховувати високу якість. Розглянемо найпопулярніші матеріали:

Льон

Міцний матеріал, який не боїться вигоряння. Тут відома фактура, виріб виглядає на преміальному рівні.

Полікоттон

Натуральна бавовна та поліестер. Також стійкий проти вигоряння та дешевше на відміну від попереднього варіанту.

Шовк, шовк

Псортується від температурних перепадів та сонячної дії. Тому використовується підкладка. Передбачено складну процедуру регулярного догляду.

Віскоза

Імітація попередньої тканини, але не такі високі вимоги до догляду, має нижчу вартість. Однак також рекомендується використовувати підкладку.

Поліестер

Матеріал, створений хімічним способом, має низку переваг: легкий, міцний, довговічний і простий у догляді.

Органза

Скручені волокна інших тканин. Матеріал прозорий та зовні красивий. На ринку надає у матовому чи блискучому вигляді.

При виборі фіранок слід відштовхуватися від особливостей та призначення приміщення. Тому що для балкона чи кухні класичний варіант виробів навряд чи підійде.

Те саме можна сказати і про штори з шовку. Однак це добре для спальні чи вітальні. Комбінуйте з різними видами та типами штор. Вибирайте колір, оригінальні принти або візерунки за смаком і знайдіть свій варіант переваги.

Фото гарних штор для сучасного інтер’єру