Сірі штори в інтерєрі вітальні, спальні, дитячої, кухні: фото-ідеї застосування та особливості використання сірої гами в інтерєрі

Сірі штори в інтер’єрі: тонкощі використання сірих відтінків у вітальні, спальні, дитячій та кухні. 145 фото найкращих новинок 2022 року

Далеко не рідкість те, що сірий колір може негативно вплинути на обстановку в будинку, викличе погіршення настрою або самопочуття.

Його вважають безликим, тьмяним, брудним. Насправді, якщо використовувати «мишачий відтінок» максимально правильно, то в нього можна знайти чимало переваг та особливостей.

Переваги сірого кольору для штор

Сірі штори мають такі позитивні властивості.

 1. Різноманітна колірна палітра, що дозволяє використовувати різні тони, вдало комбінуючи їх між собою. Так можна зробити обстановку в кімнаті максимально умиротвореною, приємною і навіть живою, а значить комфортною для перебування.
 2. Мишачий колір виглядає стильним, дорогим, за що його і цінують багато дизайнерів. За допомогою сірих штор можна зробити інтер’єр розкішнішим, ефектнішим, актуальнішим для будь-якого стилістичного рішення.
 3. Універсальність. Легкі сірі штори, класичні важкі портьєри будуть доречними для будь-якого приміщення, незалежно від його призначення. Їх досить часто розміщують у: офісі, дитячій, спальні, вітальні та навіть ванній кімнаті.
 4. Сірий відтінок чудово поєднується з іншими кольорами, причому як з холодними, так і з теплими відтінками.Це дозволяє втілювати в життя найсміливіші дизайнерські ідеї.
 5. На таких фіранках практично непомітні сліди забруднень. Тому вони стануть чудовим вибором для сім’ї з маленькою дитиною або домашніми тваринами.
 6. «Мишачі» відтінки будуть відмінно виглядати з кріпильними елементами незалежно від того, який вони комплектації, конфігурації.
 7. Немає обмежень щодо вибору дизайну підхоплень.

Сірі штори стають відмінним фоном, тому що не є яскравим акцентом, але при цьому дозволяють виділити предмети інтер’єру та інші вироби, розміщені в кімнаті.

Недоліки сірого кольору для штор

Сірі штори мають кілька недоліків.

 1. Щоб грамотно вибрати відтінок текстилю, потрібно врахувати безліч нюансів, оскільки комбінування білого і сірого може створити відчуття жовтизни на поверхні тканини. Щоб не помилитися, варто в першу чергу підбирати не дизайн фіранок, а кольори, тестуючи за рахунок поєднання їх один з одним.
 2. Сірий колір вважається дуже сприйнятливим до текстури матеріалу. Відповідно, сировину, з якої буде виконано: штори, гардини, портьєри, підбирають максимально ретельно.Інакше вигляд інтер’єру може бути значно зіпсований.


Комбінування з іншими відтінками

Оскільки сірий колір – це різноманітні відтінки, то підібрати до нього гармонійний тон зовсім не складно.

Є кілька стаціонарних рекомендацій від фахівців.

 1. Затребуваніші легкі та світлі відтінки. Ними оформлюють віконні отвори, тому що до них дуже просто підібрати колірне доповнення.
 2. У темних варіацій поєднання потрібно продумувати глибше. Тканини мають бути з насиченими, яскравими фарбами. Результат буде незабутнім і зможе виправдати очікування.

Оптимальні варіації

Наведені нижче найвдаліші комбінації кольорів із сірим кольором.

 1. Бежевий. Це поєднання наповнить кімнату теплом, спокоєм та умиротворенням, навіть якщо вона буде невеликою квадратурою. Льняні штори із золотим оздобленням чудово доповнять попелястий текстиль.
 2. Білий та чорний. Подібне поєднання можна використовувати тільки якщо в приміщенні встановлені меблі в такому ж стилі. Сіро-біла комбінація робить кімнату затишнішою, а чорно-сіра додасть їй строгості, елегантності.
 3. Червоний. Він буде контрастним відтінком.
 4. Зелений. Хороший вибір для декорування вікон у вітальні, кухні, спальні. Додатковий колір може бути максимально насиченим, що не зіпсує композицію.
 5. Для попелястого кольору вибирають пару з рожевої або фіолетової тканини.
Різні варіації синього. При комбінуванні із сірим, можна отримати кімнату зі спокійною, умиротвореною атмосферою.

Додаткові критерії

Ступінь гармонійності поєднання сірого та інших кольорів залежить від:

 • Вида, кількості принта, який може бути присутнім на тканині;
 • Обсяг освітлення, присутнього в приміщенні та його виду, який може бути природним або за рахунок штучних джерел світла;
 • Стиль, в якому виконано оздоблення в кімнаті.

Важливі правила

Нижче наведено параметри, нюанси, які варто взяти до уваги, вибираючи фіранки для кімнати.

 1. Стилістичне рішення інтер’єру. Універсальний варіант виконання – це штори, що мають картатий та смугастий принт. Вони впишуться у будь-який дизайн. Сучасний ринок текстильних виробів переповнений великою кількістю таких товарів. Малюнок може бути різним, набивним, оригінальним або зробленим таким же, як для декорування м’яких меблів.
 2. Квадратура приміщення.У хворій кімнаті, де високі стелі використовують багатошарові композиції з важких полотен. Відповідно, у маленькій кімнаті краще використовувати прості, полегшені тканини типу: органзи, тюлі, що мають простий крій.
 3. Рівень освітленості. Він може вплинути на загальний вигляд інтер’єру і, звичайно, на самі штори. За допомогою прозорих легких варіантів можна значно покращити атмосферу простору. Багатошарові завіси застосовують там, де потрібна підтримка темряви у будь-який час.
 4. Матеріал, який застосовують у пошитті. Для виробництва таких виробів використовують переважно льон, бавовну, рогожку. Вони відмінно підійдуть для декорування вікон у сільському стилі або у напрямку провансу. Велюр і оксамит – це гарний вибір для приміщення у стилі бароко чи класика. За допомогою вуалі, органзи кімнату перетворюють, додаючи їй легкість, легкість, просторість.
 5. Декоративні елементи. У цьому випадку йдеться про власників. Їх форма, колір, дизайн, розмір можуть бути різними, так як немає обмежень, особливих вказівок на вибір. Особливо стильно виглядають утримувачі з поверхнею, що імітує золото, бронзу, срібло.Щоб вибрати модель фіранок, яка влаштує на 100%, варто звернутися до досвідченого дизайнера, здатного врахувати всі побажання клієнта, особливості приміщення, де вони будуть розміщені.

Фото сірих штор в інтер’єрі