Коричневі штори в інтерєрі: 185 красивих фото-прикладів дизайну та поєднання коричневих відтінків штор в інтерєрах різних кімнат

Коричневі штори в інтер’єрі: рекомендації дизайнера про те, як правильно вибрати коричневий відтінок для вітальні, спальні, кухні

Коричневий колір здавна мав авторитет при оформленні приміщень. Сьогодні він не втратив своєї вишуканості. Часто зустрічається при оформленні меблів, дверей або підлогових покриттів. Вибір більшості ділових людей, символізуючи умиротворення і стабільність.

Як можна урізноманітнити своє життя, використовуючи коричневий колір? Штори з різними його відтінками створюють надзвичайну атмосферу. Занавіски благородного кольору говорять про шикарний смак та почуття стилю.

Але є й зворотний бік медалі: надто багато темних коричневих відтінків обмежують візуально у вільному просторі. Через це іноді складається похмурий настрій. Вирішити проблему з похмурістю та іншими дефектами благородного кольору допоможе грамотний підхід до використання та дозування. Далі обговоримо комбінації кольору та відтінків та інші питання застосування коричневих штор.

Колір венге для штор

Так прийнято називати рідкісну породу дерева, здобуту з тропічного краю. З нього виходить міцний матеріал темно-коричневого кольору. Часто використовується для виготовлення підлогових покриттів, меблів або дверей.

Матеріал виглядає естетично та витримує навантаження.Чорні прожилки формують додаткові відтінки.

 • Колір венге цінують за благородний вигляд, який обумовлений глибиною та насиченістю. У ньому відкриваються нові кольори, відмінно доповнюють дизайн інтер’єру. З них можна помітити бордовий чи фіолетовий. У вітальні чи спальні з гарним освітленням підходять коричневі фіранки темного відтінку.
 • Для невеликих приміщень коричневий колір на шторах виступає як візерунків, малюнків чи окантовки. Велика доза коричневого візуально зменшує простір, що негативно впливає на невелике приміщення. Гарно оформити вікно допоможуть коричневі штори. За бажання їх можна доповнити тюлем.
 • Елегантний спосіб урізноманітнити домашній інтер’єр включає три полотна у віконному отворі. Дві гардини темного відтінку з боків, потім йдуть світлі варіанти штор. Всередині є прозорий тюль пастельного відтінку.









Щоб розбавити темний колір, рекомендується використовувати нитки. Додаємо білу або кремову сітчасту тюль, граючи на розмаїттях. Якщо меблі мають аналогічний колір венге, краще використовувати темні або світлі відтінки для штор.

Однак збіги допускаються з кольором дверей або неширокої шафи, розміщеної на світлому фоні стіни.Особливо це ефектно виглядає, коли двері знаходяться на протилежному боці від фіранок.

Багато хто запитує, з чим поєднувати коричневі штори? Це можна робити як із великими, так і маленькими об’єктами. У першому випадку пристойно виглядає диван або рояль, що поєднується з коричневими фіранками. У другому випадку доречно доповнювати віконний проріз різними елементами декору або текстилем (наволочки, подушки, покривала).

Ще один ефективний прийом дизайнерів – з’єднання кольору штор з іншими кольорами домашнього інтер’єру. Наприклад, коричневий добре перегукується з подібними до себе квітами на стінах, меблів або підлозі. Професіонали дотримуються врівноважених поглядів при додаванні кольору венге – не більше 15% в інтер’єрі.

 • Однак у світі дизайну інтер’єрів все досить суб’єктивно. Когось цілком влаштовує багато темного відтінку у кабінеті чи залі.
 • При чому досягнення світлового балансу здійснюється за допомогою штучного освітлення.
 • Інші навпаки уникають темних тонів, перетворюючи свою кімнату на справжню веселку.

У цьому випадку слід довіритися погляду експертів. З психологічної точки зору темні відтінки не є стимуляторами депресій. А ось збільшене дозування в монохромному інтер’єрі лише посилить становище.









Відтінок какао на шторах

Це традиційний та сучасний метод оформлення домашнього інтер’єру. Забарвлення нагадує про улюблений напій дитинства, наповнюючи приміщення приємним ароматом. Добре поєднується з пастельними або яскравими відтінками.

 • Часто зустрічається в інтер’єрі кухні, дитячої чи спальні. Штори кольором какао відмінно доповнюють загальний інтер’єр кімнати, гармоніюючи з меблями, дверима або підлогою.
 • Блискучий ефект досягається при поєднанні однотонних штор з орнаментованою стінкою.
 • Аналогічно виходить при поєднанні монохромної стіни з візерунковими шторами.

Штори какао доповнюють будь-яку колірну гаму. Як додатковий акцент в аналогічному кольорі підходить килим, абажур, подушки або стінка.

Деякі вважають, що колір какао візуально зменшує простір приміщення.Однак якщо поєднувати його з білим або пастельними відтінками, такої проблеми можна уникнути.


Штори кольору кави з молоком

Чудовий прийом дизайнерів, який при використанні певного кольору нагадує щось смачне. У цьому випадку оглядаємо колір, який пробуджує в людях приємні відчуття.

Кава з молоком – універсальний колір, який прикрашає більшість сучасних домашніх інтер’єрів. Звідки така популярність?

 • Відповідь проста — легка комбінація з більшістю кольорів і відтінків.
 • Теплий коричневий колір не впливає на візуальне зменшення простору в приміщенні, швидко заспокоює та налаштовує на позитивне.









Коричневий для всіх

При виборі штор слід враховувати декілька критеріїв:

 • Присутня кольорова гама;
 • Освітленість приміщення;
 • Розміри кімнати.

Сучасний інтер’єр побудований за принципами розумного дизайну: баланс краси та функціональності. Однак такі правила можна проігнорувати певною мірою по відношенню до вітальні чи спальні. Втім, всюди є свої нюанси.

Для кухні не можна вішати вуаль із-за вигоряння та пилу, найкращі використовувати синтетичні тканини. Штори для ванної кімнати не повинні вбирати вологу, інакше швидко прийдуть у непридатність. Однак хтось із нас не любить красу, яка вимагає жертв.









При виборі дизайну штор враховуйте наступний ряд аспектів:

 • Не вибирайте темні довгі штори коричневого кольору для маленького приміщення з поганим освітленням.
 • Варіанти з ламбрекенами та інші об’ємні вироби потребують міцного карнизу.
 • Не перевантажуйте інтер’єр різними елементами декору. Вибирайте предмети, що відповідають фіранкам за кольором та стилем.
 • За потреби повного затемнення використовуйте фіранки з тканини блекаут.

Фото коричневих штор в інтер’єрі