Як повісити штори красиво та правильно: реальні фото приклади декору та дизайну для вітальні, спальної, дитячої, зали

Як повісити штори красиво та правильно? Покрокова інструкція для початківців із оглядом оригінальних способів розвішування штор

Про такий важливий акцент приміщення, як шторна композиція, слід замислюватися ще на стадії розробки інтер’єру кімнати. Продумати колірну гаму, текстиль та супутні деталі декору.

Штори є родзинкою будинку, офісу та завершальним етапом оформлення приміщення. Як прикрасити вікно, щоб отримати естетичне задоволення господарів та захоплені погляди гостей? Який варіант кріплення та підв’язки буде найоптимальнішим?

Способи оформлення штор

Оформлення вікон у будинках та офісах шторами, гардинами, фіранками, жалюзі та іншими композиціями залежить тільки від смаків господарів, їх уподобань, побажань, стилю інтер’єру та рекомендацій дизайнерів.

Повісити текстиль можна як на карниз, так і зовсім обійтися без такого традиційного виду кріплення. У будь-якому випадку, при оздобленні приміщень слід враховувати технічну сторону цього питання.Карниз

Під час виготовлення карнизів використовуються різні матеріали, найпоширенішими з яких є:

 • Дерево;
 • Металл;
 • Пластик.

До стіни конструкція кріпиться на кронштейні, бажано не лише по краях, а й у середині (залежно від розмірів віконного отвору). При виборі карниза слід враховувати не тільки ширину стіни, але й висоту, і відстань від скляної поверхні до самої штори, щоб вона не дуже примикала до вікна.

Настінні карнизи мають широкий модельний ряд, різні форми та конструктивні особливості та в ідеалі мають вписуватися у загальний стиль оформлення інтер’єру приміщення.

Правильно підібраний карниз надає приміщенню презентабельності та є однією з деталей прикраси вікна.
Штори без карнизу

Касетні, рулонні, римські та інші некласичні штори можна розвішувати без карниза, а, наприклад, на металевій струні або непомітній волосіні, якщо фіранка має невелику вагу і не обтяжена об’ємними деталями оздоблення.

Гачки закріплюються на облямівку штори або тюля, а потім надягають на волосінь. Такий спосіб створює відчуття легкості та легкості, свободи простору.

Види кріплень

Шторну композицію можна повісити на карниз різними видами кріплень: кілець, петель, зав’язок, люверсів та ін.

Люверси та кільця

Як кріплення широкого поширення набули люверси – широкі кільця, виготовлені з металу або пластику, які вшиваються на верхню частину фіранки.

Такий варіант ідеально підходить для класичного стилю з великоваговою шторною композицією, відмінно вписується в ретро-стиль, лофт та гранж, а також підходить для мінімалізму.

 • Занавіска з люверсами полегшує процес зашторювання, кільця ковзають без утруднень, утворюючи симетричні складки. Такий спосіб добре підходить навіть для найважчих портьєрів.
 • Слід зазначити, що виконані з металу люверси можуть подряпати карниз при пересуванні гардин, тому для того, щоб розвісити фіранки краще зняти саму штангу.
 • Кільця зовні нічим не відрізняються від люверсів, але вони не вшиваються у тканину, а нанизані на сам карниз. Прикріпити штору на кільця досить легко, способи різноманітні.

Шторна композиція на кільцях надійна, зовні утворює красиві рівні складки. Така конструкція довговічна і здатна витримувати досить щільні і важкі тканини.

Переміщення гардини, закріпленої на кільцях, відбувається легко, але супроводжується невеликим шумом. Як спосіб кріплення можна назвати кільця-прищіпки, тканина на які закріплюється без додаткових зусиль.

Петлі та зав’язки

Такі види кріплень зазвичай виготовляються із текстилю. Петля є смугою тканини, що не перевищує 20 см, кінці якої пришиваються безпосередньо на верхній край штори.

Петля, що утворюється таким чином, нанизується на карниз. Якщо пристрочені обидва краї петлі, то для того, щоб повісити гардину, можна зняти карниз.Існує варіант, коли один кінець петлі пришитий до штори, а другий закріплюється за допомогою гудзика, кнопки або липучки, що полегшує процес навішування портьєри.

При такому способі переміщення штори карнизом дещо утруднене, адже тканина петель не так ковзає, як, наприклад, металеві кільця. Але за певної вправності будь-яка господиня швидко навчиться пересувати портьєру легко і просто, утворюючи красиві рівні складки на тканині.

Зав’язки – це спосіб кріплення, що нагадує петлі. Зовні виглядають у формі банта чи вузлика.

 • Можуть контрастувати за кольором з основним фоном портьєри, виконуючи функцію декоративної деталі, але часто виготовлені з того ж текстилю, що сама штора і просто пришиті до основного полотна.
 • Також є варіант, коли смужка тканини (зав’язка) виконана окремо і просто вставити в отвір у верхній частині фіранки.

Підвішування штори на зав’язки вимагає достатнього часу та терпіння, полотно нелегко рівномірно розподілити по карнизу, зате такий варіант виглядає ошатно, додаючи відчуття радості та свята.

Як підв’язати штори

Після того, як шторна композиція розвішена на карнизі, настає час задуматися, як прихопити портьєру, коли вдень вона перебуває в розсунутому стані.

Для цієї мети використовуються підхвати:

 • На магнітах;
 • М’які;
 • У формі шпильки.

Підхоплення є окремим візуальним елементом, що додатково декорує штору, утворюючи гарний вигин і хвилеподібні складки. Він може бути виконаний з тканини, що збігається з основним полотном, може виготовлятися з іншого текстилю, але збігатися за кольором, іноді використовується контрастний варіант.

Основним моментом при виборі підхоплення є збіг із основним полотном штори за стилем. Наприклад, для класики підійдуть кисті та бахроми, хай-теку властиві металеві вироби або текстиль відповідного кольору, використання магнітів. У романтичний стиль та кантрі ідеально вписуються банти, візерункові вузли та стрічки.

У деяких випадках слід врахувати, що для фіксації підхоплення, можливо, знадобиться наявність власника.

Якщо шторна композиція складається з двох полотен, підв’язки слід розташовувати симетрично, на однаковій відстані від підлоги. Не слід надто високо підв’язувати гардини, у такому разі вони візуально виглядатимуть ширшими. Низько розташовані підв’язки звужують штори.

Якщо фіранка на вікно складається з однієї смуги тканини або тюлю, вона перетягується підв’язкою на будь-якій висоті, за смаком господарів приміщення.

Ідеї для натхнення

Все залежить від побажань та смаків домовласника, прикладів фотографій та польоту фантазії.

Красиво виглядає класика з симетричними портьєрами, оригінально виглядають асиметрично розташовані фіранки.

Сучасно та незвичайно висять гардини з порушенням традиційного образу, наприклад, асиметричні композиції на одному боці. Наприклад, довге полотно, що досягає підлоги, а другим шаром йде фіранка трохи вище за підвіконня. І тут доведеться добре пофантазувати, як виглядатиме тюль у такій складній конструкції.

 • Багатошарові композиції, наприклад портьєра з легким тюлем або в поєднанні з повітряною вуаллю, підкреслюють шикарний інтер’єр приміщення. Тут можна пограти з цікавими драпіруванням та елементами декору у вигляді ламбрекенів або витончених підв’язок.
 • Незвичайним варіантом є рішення розмістити тюль на передній план.
 • Цікава багатошарова композиція з асиметрично пошитими полотнами.
 • Прихильникам класичного стилю слід дотримуватися симетрії в розташуванні портьєр.

Незалежно від того, в якому стилі виконаний дизайн приміщення, карниз має бути міцним та красивим, кріплення гардин – надійним, а сама шторна композиція захоплюватиме своїм зовнішнім виглядом, створюючи неповторність кімнати та свідчуючи про відмінний смак господарів будинку.

>

Фото як повісити штори красиво та правильно