Ламбрекени: види та кольори для штор, дизайн, форма, матеріал, варіанти драпірування. 125 фото ідей використання в залі

Ламбрекени для штор залу: що це таке і як можна пошити своїми руками? Різновиди, історія появи, ідеї декорування

Ламбрекени використовують, щоб підкреслити стиль приміщення та створити теплу домашню обстановку. Вибирати їх необхідно з усією відповідальністю, адже від них залежить, яке враження складеться про інтер’єр загалом.

Види ламбрекенів

Виділяють чотири види ламбрекенів:

  1. Жорсткі. Важливий елемент таких стильових напрямків, як модерн та постмодернізм. Є тканиною, натягнутою на пластиковий або дерев’яний каркас, або прикріпленою до нетканої основи (бандо). Допомагають замаскувати карниз та кріплення. Бувають напівкруглої, прямокутної, звивистої форми.
  2. М’які. Шиються з матеріалу, здатного легко утворювати драпірування. Краї складок можуть бути як рівними, так і арочними, а самі складки – вертикальними та горизонтальними. Різниця із жорсткими варіантами полягає у можливості обслуговування. Легко переносять машинне прання. Головне правильно виставити температуру води. Оптимальний вибір для класичного та барокового стилів.
  3. комбіновані. З’єднують у собі жорстку основу та м’які складки. Призначені для просторих кімнат з великими віконними отворами та високими стелями.
  4. Ажурні. Схожі із жорсткими ламбрекенами. Відмінність – наявність фігурних висічок у вигляді мережива.