Викроювання штор своїми руками: 126 новинок дизайну. Покрокова інструкція зі схемами та викройками для пошиття штор

Викройки штор: готові ідеї та схеми пошиття штор своїми руками, 126 фото. Майстер-клас з викройками для початківців

Приміщення, оформлені шторами, виглядають по-різному. Адже оформлення віконних прорізів несе в собі не тільки функцію затінення від яскравих сонячних променів та приховування від сторонніх очей приміщення, але й є елементом стилю, що визначає атмосферу.

За допомогою фіранок можна зробити кімнату по-домашньому теплою та затишною, зал – святковим, кабінет – суворим та діловим.

Дизайн житлових приміщень сьогодні відрізняється тенденцією створення простої, але водночас зручної обстановки. Мінімальний декор функціональних інтер’єрів не повинен бути позбавлений затишку, інакше в такій атмосфері буде важко досягти відчуття комфорту.

У даній публікації йтиметься про варіанти самостійного оформлення приміщень шторами. Надаються рекомендації з підготовки та пошиття, розглядаються різновиди викрійок, принцип підбору тканин та всі ті моменти, які допоможуть самотужки прикрасити вікна житла.

Фактори, які варто врахувати

Впоратися із завданням пошиття та оформлення нескладно. Тут важливе просте дотримання правил, що наводяться у статті, вміння кроїти та працювати зі швейною машинкою.

Але, перш ніж вибирати тканину, робити виміри та шити, необхідно визначитися зі стилем, кольором та іншими аспектами, що впливають на загальний зовнішній вигляд кімнати в майбутньому.

Існує низка правил, нехтувати якими не варто. Ось перелік рекомендацій, з урахуванням яких можна уникнути помилок.

 • Не секрет, що за допомогою колірної палітри можна досягти візуального ефекту зменшення або розширення простору. Темні тони зорово скоротять обсяг приміщення, а світлі відповідно збільшать.
 • Рекомендується вибирати тканину для портьєр темніший або світліший за основний колір стін. Інакше вони зіллються.
 • Наявність на тканині горизонтального малюнка здатна також розширити простір, а вертикального зробити стелі високими.
 • При виборі тканини варто враховувати, що деякі види потребують певного догляду. Наприклад, натуральний шовк і оксамит не «люблять» прання, допускається лише ручне чищення. Для тканин, схильних до вигоряння на сонці, потрібна підкладка.
 • Важкі тканини прикрашають інтер’єр, проте вимагають встановлення посиленого карниза, оскільки мають велику вагу.
 • Штори з льону з лавсаном хороші для кухонь, перелив тканини додасть враження легкості.

Розрахунок витрат тканини

Щоб уникнути зайвих витрат або нестачі матеріалу, необхідно врахувати два основних параметри.

Довжина

Цей параметр повинен визначатися виміром відстані від рівня карниза до кінцевої позначки. Зазвичай штори:

 • Відступають від підлоги на один сантиметр;
 • Лягають на підлогу шлейфом близько десяти сантиметрів;
 • Обмежуються рівнем підвіконня;
 • Або закривають підвіконня, опускаючись на відстань десяти сантиметрів.

Ширіна

Цей облік включає в себе облік наступних характеристик:

 • Довжини карниза;
 • Кількості збірок тканини (коефіцієнта);
 • Припуски для швів.

Робоча довжина несучої частини карниза, що виступає приблизно на відстань п’ятнадцяти сантиметрів від віконного отвору, множиться на коефіцієнт складання.

Щоб правильно розрахувати драпірування, необхідно врахувати густину матеріалу. Тонка тканина дозволить зробити більше складок. Шифонові штори або з вуалі допускають коефіцієнт в межах 2-4, для щільних портьєрних тканин не більше 1.5-2.0.

Викройки та інструкції пошиття базових моделей

Перш ніж починати пошиття, потрібно підшукати або створити самостійно шаблон виробу, який має на увазі ескіз, викрійку та необхідний матеріал. Отримані розміри позначаються на формі.

Не варто боятися, шаблони, виконані самостійно, не поступаються магазинним, якщо виміри вікна та карнизів зроблені правильно.

Визначаючи дизайн, варто враховувати органічність поєднання із загальним стилем приміщення. Для створення моделей різної складності, пропонується розглянути викройки варіантів, що найчастіше використовуються.

Тюлі

Більшість моделей оформлення віконних отворів включають використання тюлі. Саме тому першим розглядається цей варіант.

Необхідний матеріал

У цьому випадку знадобляться:

 • Відріз тонкої напівпрозорої тканини;
 • Спеціальна стрічка;
 • Кольорові нитки.

Інструкція

 1. В даному випадку ширина тканини повинна відповідати подвійній ширині вікна. Довжина складається із суми бажаної довжини штори, десяти сантиметрів на підгин знизу та трьох сантиметрів для підгину та обробки стрічкою зверху.
 2. Процес настільки простий, що немає необхідності у викроюванні. Лінійкою або сантиметровою стрічкою на розкладеному матеріалі відзначаються точки за зробленими заздалегідь вимірами, з’єднуються між собою.Заготівля вирізається за отриманими лініями. Для зручності та економії простору тканину можна скласти навпіл.
 3. Верхню частину фіранки треба підігнути всередину на підлогу сантиметра, загладив праскою. Слідом треба ще раз підігнути край тканини всередину на два сантиметри, зафіксувавши за допомогою англійських шпильок або знову загладив праскою. Таким чином, на це піде п’ять сантиметрів тканини. Тепер треба зробити акуратний рядок по краю підгину знизу.
 4. Далі виконати завдання трохи складніше, пришити стрічку. Основна мета – не зайти рядком на шнурок стягування. Стрічка пришивається до тканини зверху та знизу. Якщо ширина стрічки становить понад п’ять сантиметрів, треба застрочити і посередині.
 5. На цьому етапі обробляються краї виробу з боків та знизу. З лівого та правого країв спочатку необхідно підігнути матеріал на п’ять міліметрів та загладити праскою, потім підвернути ще раз на 7-10 міліметрів та акуратно просрочити по краю. При обробці нижньої кромки також вперше підгинається п’ять міліметрів тканини, а потім ще 2-3 сантиметри і застрачується.
 6. Готовий виріб необхідно пропрасувати, злегка витягаючи шви.Можна розвісити штори, витягнувши шнур стягування з обох боків, відрегулювавши таким чином кількість складок. На завершення шнурок фіксується зав’язуванням, зайве обрізається.

Портьєрна класика

Класика є, мабуть, найлегшою у виконанні і є прямо скроєними портьєрами, що поєднуються з тюлем.

Процес пошиття практично ідентичний попередньому варіанту.
  Бажано, щоб ширина тканини відповідала подвоєній ширині вікна. У разі викроювання та пошиття однієї штори, можна використовувати інструкцію з розділу про тюльові фіранки. Якщо є необхідність у створенні двох штор, слід врахувати, що ширина кожної повинна співпадати з шириною віконного отвору, що забезпечить необхідний розмір і кількість збірок.
 1. Розмітка на поверхні розкладеного матеріалу робиться як у попередньому варіанті, просто після цього розрізається вздовж на дві частини.
 2. Далі обробляються шви, пришивається стрічка, тільки все це робиться двічі.
Римська штора

Ця модель вимагатиме максимально точного виміру віконного отвору, оскільки штора повинна повністю його закривати. Хоча, саме пошиття не відноситься до складних і не вимагає наявності викрійки.

Потрібно:

 • Карниз для цієї моделі;
 • Відріз щільної тканини;
 • Кольорові нитки.

Інструкція

 1. На щільній не слизькій тканині робиться розмітка відповідно до габаритів вікна і з’єднується лініями. Виходить малюнок штори.
 2. До нижньої лінії на викройці додається дванадцять сантиметрів напуску та п’ять сантиметрів з боків.
 3. Підвороти загладжуються праскою і прострочуються.
 4. Штора одягається на певний пристрій.

Жалюзі

Ця модель досить стильна, але також зовсім нескладна у виконанні. Для неї підійдуть будь-які щільні тканини. А ось матеріалу з малюнком краще уникати, тому що вигоряння на сонці швидко призведе до втрати первинного вигляду.

Необхідний матеріал

 • Пристрій під вертикальні жалюзі.
 • Відріз щільної тканини.
 • Дерев’яні фільонки.
 • Кольорові нитки.

Інструкція

 1. На початковому етапі необхідно визначитися з довжиною, шириною та кількістю ламелей. Стандартними є значення від 89 до 127 мм.
 2. За заданими параметрами викроюються ламелі, робляться припуски для швів і вирізуються.
 3. Кожна смуга складається в довжину таким чином, щоб лицьова сторона була всередині. Потім її треба застрочити по краю та вивернути.
 4. Ламель, що вийшла, бажано відпарити.
 5. Надягнувши їх на напрямні, треба надати належний порядок системі жалюзі.Декорування приміщення, особливо житлового, відіграє важливу роль. Особливого значення має оформлення віконних отворів. Як приємно дивитися у вікна під час дощу, перебуваючи всередині та відчуваючи захищеність. Вікна привертають увагу зовні, тому люди прагнуть їх прикрасити.

Сучасний ринок товарів рясніє фабричною продукцією величезної кількості виробників. Однак, штори, створені своїми руками, здатні зробити кімнату не тільки красивою та затишною, але й привнести в неї тепло любові та особливої ​​турботи.

Не варто боятися братися за такий вид рукоділля. Як видно із статті, це зовсім не складно. Тому, користуючись наведеним керівництвом, можна створити затишок та красу на будь-який смак.

Фото викрійки штор