Французькі штори: 175 фото ідей та красивих прикладів дизайну. Огляд найуспішніших поєднань в інтерєрі

Французькі штори: особливості конструкції штор. Види, особливості, вибір матеріалів, які карнизи потрібні, 175 фото

Французькі штори (інша назва – «маркізи») – окремі секції, утворені рівними напівкруглими складками. Для утворення складок на тканину через рівні проміжки вшивається «маркизна» стрічка, складання якої формує фестони необхідних розмірів.

Головна відмінна риса – урочистість, підкреслена пишність, величезна кількість бездоганних обор, складок, рюшів, в які збирається тканина.

Види французьких штор

Моделі поділяються на дві основні категорії:

  • Стаціонарні – не змінюють свого становища, у деяких різновидах кріплення зсуваються вбік
  • Підйомні — оснащені механізмом відкриття та закриття на кільцях та шнурах

Розміри залежать насамперед від площі та загального інтер’єру приміщення. Для кімнат з невеликим метражем підходять підйомні завіси за розміром вікна або трохи ширші, із середніми та дрібними складками.

Довжину штор бажано брати до підвіконня або меблями, що стоять поруч з вікном. Можна трохи зібрати, так вони виглядають виграшніше.Для великих кімнат, широких та арочних вікон, панорамних дверей краще вибрати довжину до підлоги з довільною шириною. Наявність або відсутність механізму підйому залежить від дизайнерського рішення.

Забарвлення вигідніше підбирати однотонне, або з дрібним або абстрактним малюнком. Великі візерунки деформуються при драпірування. Для тюлів вибирають світлі, пастельні відтінки. Для портьєр підходить будь-який колір.