Вітальня в стилі Неокласика: 140 фото дизайну інтерєрів для квартири та приватного будинку

Вітальня в стилі Неокласика — детальний опис, як красиво оформити вітальню, 140 фото

Розкішна простота: прийоми оформлення вітальні у стилі «неокласика»

У світі дизайну неокласика є напрямком, який об’єднав в одне ціле, здавалося б, несумісні речі: багатство та розкіш класичного інтер’єру з предметами, що міцно увійшли в життя сучасної людини.

Коротка характеристика стилю

Для цього стилю ідеальним варіантом стане просторе приміщення з високими стелями та великими вікнами, оформлене у світлій гамі. Обов’язковою буде наявність в інтер’єрі арок, колон та достаток ліпнини.

Не можна скидати з рахунків моменти, характерні для класичного стилю – декоративні вази, великі дзеркала на стінах, а також бронзові та мідні елементи декору.

Для обробки характерне використання дорогих матеріалів або їх імітація, а в цю пишність органічно вписується сучасна побутова техніка.

Колористика стилю

Великою перевагою неокласицизму вважається відсутність строгих вимог до колірної гами приміщення: при оформленні можна використовувати як теплі, так і холодні відтінки.

 • Але найчастіше, все-таки, у вітальні для створення затишної і теплої атмосфери використовують приглушені відтінки бежевого або молочного кольору, а як моменти, що акцентують, вибирають зелену або коричневу палітру.
 • Неможливе використання білого кольору: він допомагає візуально збільшувати простір невеликого приміщення.

Вибір обробки

Оформлення інтер’єру в подібному стилі потребує наявності дорогих, переважно натуральних, оздоблювальних матеріалів, але не виключає сучасних високоякісних аналогів. Щоб не вибитися зі стилю, варто дотримуватись певних правил.

Для підлоги

Натуральні матеріали в оздобленні інтер’єру, оформленому під неокласику, звичайне явище – тут головним каменем спотикання може стати ціна.

Тому у вітальні паркет замінюють на ламінат «під дерево», а природний граніт або мармур – на плитку великого розміру, що імітує ці матеріали.Для стін

Для цього напряму не дуже підходить використання пастельних тонів, властивих класиці у чистому вигляді.

 • Доречнішими будуть шпалери з дрібним малюнком, незалежно від того, чи будуть вони паперові або флізелінові.
 • В якості декору підійдуть різні форми дерев’яні панелі.

Для стелі

На обробку цієї поверхні варто звернути окрему увагу. Відповідно до вимог стилю, воно має бути абсолютно рівним і однотонним, цілком допустимі стельові плінтуси.

Для досягнення такого ефекту практичним варіантом буде використання натяжних стель або гіпсокартонних конструкцій, до того ж це дає додаткові можливості для встановлення освітлювальних приладів.


Обстановка

Підбираючи меблі для інтер’єру вітальні, варто пам’ятати про два моменти: вони повинні бути і елегантними і одночасно досить функціональними. Форма виробів може бути як плавною і вигнутою, так і прямою, а як оббивка перевага надається оксамиту або велюру (можлива заміна якісною імітацією).

А ось самі вироби повинні бути дерев’яними, з фігурними ніжками та високими різьбленими спинками. Якщо вітальня поєднана зі їдальнею, цілком будуть доречні як високі стільці, так і напівкрісла, але меблі мають бути виключно з дерева.

 • Якщо в інтер’єрі передбачено побутову техніку, то варто підбирати елементи обстановки, в яких відведено місце для розміщення обладнання – воно не повинно бути окремою плямою в інтер’єрі. Вітається присутність у оздобленні будь-яких предметів або деталей золотистого, бронзового відтінків.
 • Стінки або стелажі в інтер’єрі вибирають зі скляними дверцятами, можна з латами. Як додаткові елементи декору непогано виглядатимуть пуфи та отоманки.


Розстановка предметів меблів передбачає симетрію: для цього вибирається основний об’єкт, і навколо нього вибудовується вся композиція.

Розміщення джерел світла

При оформленні вітальні освітлення відводиться особлива роль: правильно поставлене, воно має зорово збільшити простір, тому світла має бути багато.

Неокласика спочатку передбачає використання значного обсягу сонячного світла, тому у приміщенні мають бути вікна великого розміру.

 • В якості джерел штучного світла використовуються багатоярусні люстри або об’ємні стельові світильники.
 • Додатково на стінах симетрично розміщують бра, не забороняється наявність торшерів та настільних ламп.
 • Освітлення просто повинно підкреслювати розкіш та багатство обстановки в кожному куточку вітальні.

Текстиль та елементи декору

Для неокласики характерне декорування вікон шторами із дорогих натуральних тканин. При цьому краще вибрати гардини, а не римські або рулонні штори.

Але наявність ламбрекенів та подібних до них декоративних елементів неприпустима.

Завершити картину допоможуть картини в різьблених золочених рамах, килим на підлозі, скульптури, старовинні годинники та вази з живими квітами.

 • Інтер’єри, оформлені в неокласиці, мають більш демократичний характер, ніж класика як така.
 • У подібному оформленні головне – створення гармонії в союзі розкоші та сучасності: дорогі шпалери, що відповідають загальній колірній гамі, додаткові аксесуари у вигляді антикварного годинника, ваз та статуеток, повинні існувати у приміщенні у світі та злагоді з телевізором або спліт-системою.
 • А якщо є можливість облаштувати камін, то він стане просто незамінною частиною всього інтер’єру та улюбленим місцем відпочинку для всієї родини.

Незважаючи на те, що неокласика вважається стилем заміських будинків або квартир з великими кімнатами, облаштувати в подібному стилі можна будь-яке приміщення, навіть маленьке.

Для досягнення цієї мети використовують світлі тони в оформленні інтер’єру, дзеркала, що візуально збільшують простір, електрокамін або його імітація. Всього кілька простих прийомів та увага до деталей – і можна дивувати гостей новою обстановкою. Найголовніше – постаратися не перевантажувати інтер’єр великою кількістю декору.

Фото вітальні в стилі Неокласика