Дизайн світлої спальні: 200 фото найкращих новинок дизайну та поєднань світлих тонів в інтерєрі + поради щодо вибору колірної палітри відтінків

Дизайн світлої спальні: ТОП-200 фото ідей модного оформлення для спальні зі світлими відтінками в інтер’єрі (меблях, декорі, шторах, текстилі)

Думка багатьох експертів сходиться на тому, що саме світлі тони мають унікальну здатність створювати легку атмосферу, оскільки доповнивши ними свій інтер’єр, ви можете отримати насправді нескінченно просторе приміщення, що зачаровує погляд.

Сама світла палітра кольорів вважається універсальною, оскільки вона може поєднуватися з будь-яким кольором. Проте саме спальня, виконана у світлих відтінках, виглядає витончено і особливо аристократично.

Звичайно, дуже важливо не переборщити з білими відтінками, тому що в кінцевому підсумку ви можете отримати однотонну несмачну лікарняну палату.

Розберемо як правильно додати світлі відтінки в обробку вашої спальні і як правильно підібрати предмети інтер’єру, якими ви можете обставити кімнату, зробивши її неймовірно затишною.

Вибір стилю для світлої спальні

Перед тим, як розпочати облаштування спальні, виберіть стиль, якого ви дотримуватиметеся. Кожен стиль має свої ключові моменти, які по-справжньому здатні перетворити спальню та атмосферу там.

Ознайомимося з базовими стилями оформлення приміщень:

 • Модерн – у сучасних стилях домінує мінімалізм та чіткість ліній. Головною особливістю є ліжко, як символ спальні, без голови або з наявністю бортиків. Як джерело світла служить точковий софіт. Як оформлення стін використовують світлу палітру кольорів, без орнаментів та яскравих сплесків інших кольорів.
 • Класика – дизайн цього стилю відрізняється вишуканістю. Світлі тони доповнюються золотим та срібним вкрапленням. У ролі джерела світла виступає об’ємна, величезна люстра найчастіше з кришталю (для бюджетнішого матеріалу можуть використовуватися інші менш дорогі матеріали).
 • Скандинавський – у цьому стилі також відсутня тенденція до нагромадженості. У дизайні беруть активну участь лляні, бавовняні та замшеві предмети меблів.
 • Прованс – оформлення спальні відрізняється наявністю меблів на високих ніжках. Величезна кількість в’язаних речей та рюш.
 • Кантрі – цей стиль відрізняється наявністю яскравого елемента в інтер’єрі кімнати. Наприклад, яскраве оформлення віконної рами на тлі пастельних відтінків кімнати.

Особливості оформлення світлої спальні

Як правильно створити атмосферу в інтер’єрі світлої спальні? Тут все просто. Для початку вам необхідно вибрати стиль, який переважатиме в інтер’єрі.Далі необхідно підібрати саме той відтінок, який би вам хотілося бачити у своїй спальні.

Чітко обміркуйте, яка стіна стане акцентною. Головне правило оформлення акцентної стіни в білому інтер’єрі спальні полягає у темнішому або світлішому виділенні кольорів.

Що це означає? Акцентна стіна може бути оформлена будь-яким із вищеперелічених кольорів, але більш гармонійно буде, якщо цей же колір фігуруватиме в оформленні гарнітури всієї спальні.

Виникає питання: «За допомогою чого можна зробити акцентну стіну?»

 • Сімейні фото – прокидаючись вранці, вас радуватимуть фото ваших рідних та близьких. Рамки фотографій можна оформити у золотий або срібний колір, залежно від того, який колір домінує у вашому інтер’єрі.
 • Фотошпалери – оформлення стін за допомогою фотошпалер досить популярно в наш час. Ви можете підібрати як дивовижний пейзаж, так і звичайні візерунки певної колірної гами.
 • Картини – якщо ви вибрали класику, то картинні рамки можна також оформити золотом та сріблом.

Вибір меблів для світлої спальні (ідеї для поєднання)

Наступним етапом є підбір меблів. Меблі можуть бути, як світлими, так і темними. Але, багато експертів рекомендують зупиняти свій вибір все-таки на світлих меблях, відповідно до того, що темні меблі будуть виглядати як темні плями.

 • У деяких випадках люди зовсім відмовляються від наявності меблів у спальні, припустимо, якщо це стиль модерн.
 • Спеціально для нього було винайдено ліжко із системою зберігання. Таким чином, кімната не буде нагромаджена.
 • Зазвичай для спалень зі світлим інтер’єром підбирають меблі дуже близьких відтінків, щоб уникнути зливання квітів: молочний, коричневий, шоколадний, бежевий.
 • Найчастіше узголів’я ліжка роблять із таких самих матеріалів, що й комоди. Кольори мають бути однаковими.

Використання дзеркальних поверхонь у меблях також відіграє велику роль. Більше того, як тумб у наш час дуже популярне використання залізних конструкцій різноманітних форм і забарвлення.

Варіанти обробки світлої спальні (фото новинок)

Базовим матеріалом для обробки вибирають шпалери. Існує кілька способів контрастного оформлення стін шпалерами світлих тонів.

Розберемо основні способи:

 • Вертикальні смуги – за допомогою вертикальних смужок на стінах можна збільшувати простір. Крім того, ви можете збільшити розмір стелі. Відмінне поєднання білих шпалер з вертикальними смугами вийде в тому випадку, якщо ви оберете шпалери одного виробника та одного типу. Таким чином, ваша кімната виглядатиме аристократично. Що стосується палітри кольорів, то тут дозволяється використовувати близькі кольори або зовсім протилежні.
 • Горизонтальні смуги – саме такий тип смуг здатний розширити об’єм кімнати. Але є один недолік – такі шпалери здатні ще більше звузити простір і вам почне здаватися, що в приміщенні раптом з’явилася низька стеля.
 • Половинчасте поділ стіни – наочно дана схема виглядає наступним шляхом: верхня частина може бути пофарбована в будь-який пастельний колір, але наймоднішим забарвленням у цей час є вінтаж (дрібні квіти, з тоненькими стеблами), а нижня частина оформляється світлим кольором.

Окрім цього, часто використовують фарбу у поєднанні з трафаретами. Фарбу зазвичай вибирають або з глянцевим фінішем або з матовим.

Для підлоги вибирають лінолеум, плитку, ламінат та паркет. Вибір палітри кольорів залежить від вибраного вами стилю.

Вибір декору для спальні у світлих тонах

Окрім прикраси стін, можна прикрасити поверхні. Як декор вибирають килимки, покривала, вази, картини, статуетки та свічки.

Відмінним варіантом є декорування спальні шторами. Напівпрозорі фіранки користуються великою популярністю сьогодні. Особливо нитяні штори, прикрашені намистами. Запам’ятайте, що штори та гардини повинні бути з натуральних тканин, якщо ви хочете, щоб вони прослужили вам довго.

Фото дизайну світлої спальні