Гарні штори у спальню: ТОП-200 фото модних новинок дизайну. Все про те, як поєднувати та підібрати гарні фіранки в спальну кімнату

Гарні штори у спальню: реальні фото-приклади та новинки 2024 року. Поради, як вибрати розмір, колір, стиль та матеріал

Оформлення вікна у будь-якій кімнаті є центральним елементом та завершують собою весь ансамбль. Штори в спальні створюють затишок і привносять відчуття самотності та легкості одночасно.

Підбирати цей елемент інтер’єру для спальні непросто, тому що потрібно враховувати не тільки стиль і колір тканин, а й їх фактур та психологічне сприйняття людиною.

Призначення та підбір тканин

Спальня – це те місце, де людина проводить третину свого життя. Тут він засинає та розслабляється, і прокидається вранці, отримуючи заряд для нового дня.

Тому дуже важливо, щоб оформлення вікна поєднувало кілька функцій:

  • Створювало необхідну затемненість
  • Народжувало відчуття легкості та атмосферності
  • Легко пропускало сонячне світло, але при необхідності давало можливість відгородитися від нього
  • Відповідало декоративним цілям і підкреслювало основне оздоблення інтер’єру
  • Створювало відчуття млості, теплоти та комфорту


Оскільки штори в спальні часто несуть у собі взаємовиключні функції, такі як створення ізоляції та атмосферності, то оптимальним буде поєднання кількох тканин.

Ізоляцію та відгородженість від зовнішнього світу можуть створити важкі, непрозорі тканини, наприклад, оксамит або щільний льон. А легкість додадуть легкі гардини з басиста, шовку або органзи.

Рада. Для спальні краще вибирати натуральні тканини: шовк, льон або бавовну. Вони коштують дорожче, але забезпечують найкращий повітрообмін у приміщенні. Ці тканини прослужать значно довше, ніж синтетичні.