Освітлення у ванній: правильна організація підсвічування у ванній (140 фото прикладів)

Освітлення у ванній – розрахунок кількості джерел світла, правила розміщення. 140 фото ідей дизайну

Ванна – одна з тих кімнат, які потребують гарного освітлення. Саме продумане розташування джерел світла дозволяє комфортно використати приміщення.

Правильно підібрані підвісні світильники або бра для ванної також можуть підвищити візуальну цінність інтер’єру. Освітлення ванних кімнат також дедалі частіше стає декоративним.

Важливість освітлення у ванній

Упорядковуючи маленьку ванну, варто по-особливому поставитися до питання її освітлення, адже правильний вибір також може візуально її збільшити. Це видно на фото освітлення у ванній кімнаті. За допомогою освітлення вдасться сформувати мікроклімат у приміщенні, що є надзвичайно важливим, особливо у випадку ванних кімнат без вікон.

У ванних кімнатах з обмеженим простором денне світло відіграє особливу роль. У ситуації, коли у ванній кімнаті немає вікна, одним із рішень буде, наприклад, вставити склоблоки у стіну, яка виходить на іншу добре освітлену кімнату.

Якщо немає можливості використовувати такий варіант, дуже важливо, щоб хоча б одне з джерел світла мав колір, подібний до денного світла.

Існує загальноприйняте правило, що у ванній має бути не менше двох видів освітлення.Функцію загального освітлення зазвичай виконує світильник, розташований у центрі стелі. Однак варто пам’ятати, що він не повинен висіти надто низько, тому що це може обмежити свободу рухів та дій у кімнаті.

Безпека джерел світла

У питанні, яке освітлення потрібне для ванної кімнати, також важливий аспект електробезпеки. Вибираючи світильники та інші електричні пристрої для ванної кімнати, слід звернути увагу на якість їх виготовлення.

Ванна кімната є вологою, тому для неї важливо вибрати прилади, стійкі до вологи. Потрібні вироби із відповідною герметичністю. Настінний світильник для ванної кімнати може мати ступінь захисту IP44 і вище. Вважається, що він не вийде з ладу у разі випадкових бризок або дії високої вологості.

У продажу є дешевші бра для ванних кімнат без маркування IP. Однак це небезпечне рішення. Краще витратити час, але знайти надійний пристрій, адже це питання здоров’я домочадців.

Основне освітлення ванної кімнати

Передбачається, що у ванній кімнаті має бути не менше двох джерел світла. Насамперед – це основне освітлення. У другу чергу – додаткове освітлення, що підвищує функціональність та візуальну цінність інтер’єру.

Кожна ванна кімната повинна мати ефективне джерело верхнього освітлення, наприклад, стельовий світильник.Він буде основним джерелом світла, яке сприятиме комфортному використанню приміщення.

 • Підвісні світильники можуть мати один, два, три або навіть п’ять ріжків.
 • Тому вдасться пристосувати їх до інтер’єру будь-якого розміру.
 • У пропозиціях представлені як традиційні, так і сучасні моделі.
 • Стельові світильники для ванної кімнати не обов’язково повинні бути одноманітними.
 • Деякі рішення ефективно відображають світлові промені та є додатковою прикрасою інтер’єру.

Однак цим не обмежується вибір. Останнім часом все популярнішим стає освітлення в натяжних стелях. Вдало підібрані світильники можуть забезпечити дуже цікавий декоративний ефект.

Для освітлення ванни з натяжною стелею підійдуть галогенні або світлодіодні лампи. Вибір настільки великий, що обов’язково вийде підібрати основне освітлення кімнати на основі переваг.


Світильники для ванної кімнати, бра або світильники в підвісній стелі повинні забезпечувати рівномірне освітлення всього інтер’єру. Світло має бути досить інтенсивним, щоб у кімнаті можна було перебувати та виконувати потрібні процедури без жодних проблем. Також при необхідності можливе освітлення стелі у ванній кімнаті.

Додаткове освітлення

Грамотно підібране додаткове освітлення сприятиме візуальному покращенню пропорцій інтер’єру. Більше того, воно підкреслить вибраний стиль оформлення та додасть кімнаті потрібного настрою.

З її допомогою можна підкреслити найелегантнішу частину аранжування та зробити освітлення ванної кімнати цікавим декоративним ефектом. Як додаткове освітлення підійдуть світильники для ванних кімнат, бра для ванних кімнат і навіть декоративні світильники для стель для ванної. Вибір моделей та дизайнів практично безмежний.

Вибираючи додаткове освітлення у ванній кімнаті, варто пам’ятати кілька найважливіших правил.

 • Додаткові джерела у ванній кімнаті не завжди повинні рівномірно висвітлювати весь інтер’єр.
 • Цю функцію вже виконують основні світильники для ванної, розташовані в центральній частині стелі.
 • Завдання додаткового освітлення – створити приємну атмосферу та покращити вигляд кімнати.
 • Особливо це актуально при освітленні маленької ванни.
 • Світло може йти зверху (наприклад, стельові світильники для ванної кімнати) або збоку (настінні джерела світла).
Окрім напрямку дуже важливе розташування. Додаткове освітлення може підкреслити картини та інші предмети інтер’єру.

Найчастіше їх також використовують як підсвічування над дзеркалом. Грамотне підсвічування дзеркала підвищить декоративну цінність та полегшить використання приміщення. Тут добре підійде настінний світильник для ванної кімнати з вимикачем.

Інші варіанти освітлення ванної кімнати

Вибираючи дзеркальне підсвічування, також варто придивитися до додаткових опцій. У продажу вже готові варіанти – дзеркала з освітленням.Це моделі, що забезпечують оригінальні декоративні ефекти. Крім цього, можна організувати точкове висвітлення ванної кімнати.

 • Світлові системи з перемикачем теж цікавий варіант.
 • Завдяки цьому освітлення над дзеркалом працює незалежно від інших джерел освітлення в кімнаті.
 • Дзеркала з підсвічуванням і перемикачем, що є в торгових пропозиціях, прості в установці і не доставляють жодних проблем з комунальними послугами.
 • Проте, обмірковувати їхню покупку варто вже на етапі створення початкового дизайну кімнати.
 • Таким чином, буде простіше сховати кабелі та зробити ці предмети зручнішими у повсякденному використанні.
При створенні підсвічування дзеркала також варто звернути увагу на колір світла.

 • Тут добре підійде світлодіодний настінний світильник із нейтральним освітленням.
 • Він не спотворює кольори, як бра з теплим або холодним освітленням.

Більш того, вибираючи, наприклад, світлодіодне освітлення для ванної кімнати відповідного кольору, можна отримати цікавий декоративний ефект.


Фото ідеального освітлення у ванній