Підсвічування у ванній: 140 фото найкращих варіантів

Підсвічування у ванній — поради дизайнера з грамотного розподілу джерел світла, 140 фото

Освітлення у ванній кімнаті здатне зробити кімнату затишною, теплою, що сприяє відпочинку після робочого дня. А холодне яскраве світло вранці підбадьорить. Організація підсвічування у ванній по зонах – це запорука приємної атмосфери у кімнаті.

Не можна забувати, що ванна кімната – це приміщення з підвищеним рівнем вологості. Якісного освітлення можна буде досягти лише грамотним розташуванням джерел світла, правильно підібраними лампами за потужністю.

Підсвічування по зонах

Електрики користуються схемою розташування світильників у ванній кімнаті:

 1. Точкові або плафонні світильники забезпечують верхнє освітлення (на стелі);
 2. Споти та плафони на стіні використовуються для допоміжного та робочого освітлення, для зонування кімнати;
 3. Точкові та світлодіодні стрічки (дюралайт) використовуються для нижнього освітлення, для декорування кімнати (підсвічування сходів, п’єдесталу ванни).

Планування ванної кімнати диктує, які освітлювальні прилади встановлюватимуться в тій чи іншій зоні. На їх вибір впливає дизайн кімнати, висота та контури сантехніки, меблів.

У дзеркала

У ванній кімнаті незалежно від її габаритів рекомендується облаштувати кілька зон.

Наприклад, у дзеркала є робоче місце.

 • Вибирається підсвічування нейтрального світіння. Шкіра людини не виглядатиме блідою або жовтою.
 • Щоб освітлення не дратувало очі, перевага надається розсіяному світлу.
 • В якості основного джерела біля дзеркала використовуються абажури з матового скла та пластику.
 • Світильники розміщуються на однаковій відстані по обидва боки від дзеркального полотна. Освітлення в цьому випадку буде рівномірним, не буде падати тінь на обличчя.
 • Для основного підсвічування використовуються світлодіодні лампи від 40 до 60 ВТ.
 • Світлодіодна стрічка із захистом IP68 – це другий варіант освітлення зони біля дзеркала. Маркування вказує на те, що краплі води не зашкодять стрічці.
 • Стрічка по периметру дзеркала – розглядається як основне підсвічування. А дзеркало у ванну з декоративним підсвічуванням – це розміщення стрічки за робочою поверхнею. Потік світла частково губиться. Щоб промені не потрапляли у вічі, декоративна світлодіодна стрічка прикривається рамкою з алюмінію, що спрямовує весь потік світла в дзеркало.

Замість одного великого дзеркального полотна можна розмістити шафку із дзеркальними дверцятами. Як основне підсвічування використовуються вбудовані LED-стрічки.


Освітлення в зоні ванни та душової кабіни

Для створення декоративного освітлення ванни та душової кабіни використовуються світлодіоди. Завдяки гнучкості LED-стрічки можна з точністю повторити контур сантехнічного приладу.

Світлодіодне підсвічування у ванній виробниками поміщається під захисний каркас. Це рятує світлові елементи від перепадів температури та води. Стрічка пускається за контуром сантехнічного приладу.

Фото підсвічування у ванній передає відчуття польоту у повітрі. Крім того, після розслаблюючих водних процедур добре видно, куди наступати.

Світильники на дні джакузі або кабінки створюють незабутню атмосферу. Для декоративного підсвічування джакузі підходять діодні лампи, що випромінюють світловий потік у різних кольорах (синій, жовтий, фіолетовий). Вибір відтінку не залежить від кольору плитки у ванній кімнаті.

На стіні поруч із ванною LED-стрічкою позначається ніша. Не треба на дотик шукати рушник.

Підвищена вологість у кімнаті може стати причиною травми, якщо людина буде у погано освітленій зоні. Хороше підсвічування на стелі над чашею ванни та душовою кабінкою забезпечить безпеку мешканцям будинку чи квартири.

Монтується один або два стельові світильники. Точкові елементи зі світлодіодними лампами впишуться у будь-який інтер’єр. Щоб оку було приємно, лампи прикриваються розсіювачами.

Прикраса меблів, ніш, полиць

У ванній кімнаті елемент освітлення виконує не тільки свою основну роль, але й може використовуватися для вдосконалення дизайну окремого предмета інтер’єру.

 • Наприклад, ніші та полиці прикрашаються світлодіодною стрічкою білого кольору. Вони кріпляться під частини. Полиця у ванній з підсвічуванням блакитного або синього кольору здається легкою та повітряною.
 • Одним або двома великими точковими світлодіодами (діаметром 5 см) прикрашається навісний комод або бічна шафа.
 • Втоплені в глиб ніші меблі освітлюються стрічкою або точковими світильниками. Потік променів білого, золота, блакитного світла вписується в будь-який інтер’єр.
 • У ванній кімнаті, встановлений автоматичний вимикач, регулює потік світла у шафі зі світлодіодним стрічковим підсвічуванням. При відкритті дверей спрацьовують 3-4 світлодіодні лампочки стрічки.

Підсвічування підлоги

На підлозі освітлювальні прилади виконує роль додаткового освітлення.

 • Використовуються світлодіодні лампи з маркуванням IP67. Вони захищені від води та пилу, що важливо у кімнаті з підвищеною вологістю.
 • Підсвічування прокладається по периметру кімнати. Якщо встановлюються точкові світильники, вони розмічуються саме з такому рисунку. Але зустрічаються приклади інтер’єрів ванної кімнати, де монтуються вздовж однієї стіни.

Локальний монтаж стрічки потрібен для виділення одного з елементів сантехніки у ванній.


Поради дизайнерів

Світлові прилади у ванній крім того що виконують свою основну функцію, вони також можуть виділити одну із зон кімнати, задати стиль інтер’єру, візуально розширити простір.

Правильно організувати освітлення у ванній кімнаті дуже складно.Сміливцям, які вирішили все ж таки самостійно все зробити, знадобляться поради:

 • Купити підсвічування у ванну кімнату рекомендується у спеціалізованих будівельних магазинах, де питання безпеки експлуатації світильника підтверджено сертифікатом якості виробу. Не можна заощаджувати на комплектуючих та проводці.
 • Якщо потрібний рівномірний потік світла, то дві неяскраві лампи більше впораються із завданням, ніж один потужний прожектор.
 • Посилити освітлення в кімнаті допомагають дзеркала.
 • В інтер’єр невеликої ванної кімнати гармонійно вписуються точкові світильники.
 • Потік світла прямує під прямим кутом до поверхні, що відбивається. Так можна уникнути відблисків.
 • Кольорові лампи використовуються, коли потрібно акцентувати увагу на якійсь зоні.
 • Облицювання з шорсткою поверхнею швидше «з’їдає» світло, ніж глянсове.

Фото підсвічування у ванній